Kde koupit kvalitní nábytek z masívu?

Oznámkuj článek

Nábytek z masívu přinese do vaší domácnosti kvalitu i krásu. V dřívějších dobách se vyráběl pouze nábytek z masívu a zejména starším generacím slouží v rodinách dodnes.

Poté, co byly vyvinuty dřevotřískové materiály, se mnoho zákazníků nechalo nalákat na cenu. Dají přednost nízké ceně před kvalitou a krásou přírodních materiálů. Dřevotřískový materiál nedosahuje takové kvality a životnosti a vydrží často jen pár let. Někomu může vyhovovat, že po čase nábytek prostě vymění. Řada domácností se však opět vrací k tomuto nábytku. Jaké dřeviny můžeme vybírat?

Druhy masívu:

Měkké dřeviny

Nejvyužívanějším materiálem jsou měkké dřeviny – borovice a smrk. Na našem trhu mají největší zastoupení, protože jde o nejlevnější nábytek z masivu. Borovicové a smrkové dřevo má menší tvrdost, široké letokruhy a výrazné suky. Často je náchylné k poškození.

Rustikální manželská postel z borovicového dřeva je určena pro pohodlný spánek. Má speciální povrchovou úpravu, která ji dává nádech starožitnosti.

Tvrdé dřeviny

Chcete-li opravdu kvalitní nábytek z masivu, pak je ideální variantou buk nebo dub a bříza, za které si však připlatíte. Jde o dřevo s vysokým stupněm tvrdosti, úzkými letokruhy a pouze minimem suků. Nábytek je velmi pevný a odolný. Lépe se přizpůsobí vašemu interiéru. Využít můžete například dubové postele, které odolají i malým dětem, které rády skáčou po postelích.

Masivní dubový stůl  a židle se budou hezky vyjímat v každé kuchyni. Masivní dubové nohy stolu i židle zajistí velkou stabilitu a dlouhou životnost.

Exotické dřeviny

V neposlední řadě naleznete na trhu nábytek z exotického dřeva. Některé typy jsou oblíbené kvůli tvrdosti, další kvůli barvě či vlastnostem. Tyto tropické dřeviny jsou odolné vůči vlhkosti. U nás se nejvíc využívá mahagon, teak, meranti či akácie. Uplatníte ho především v luxusních interiérech.

Zahradní set Meranti je vyroben z tropického dřeva meranti a neměl by chybět ve vaší zahradě. Nábytek je ošetřen olejem, který jej ochrání po celá léta a zároveň zvýrazní přirozenou strukturu dřeva.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This