Když zateplovat, tak nikdy nezapomínejte ani na vaši střechu

O zateplení se poslední roky mluví stále více. Díky němu snížíte celkové úniky tepla, a tak můžete ušetřit nemalé peníze za vytápění. Řada lidí obvykle zatepluje fasádu, vymění okna nebo dveře, ale na to nejdůležitější nakonec zapomene. Máme na mysli zateplování střech. Proč je tak důležité? Podívejte se na důvody, proč je tepelná izolace této části domu tak důležitá a proč do ní investovat.

Sníží tepelné ztráty

Začněme tím samozřejmým, proč vlastně izolujeme. Kvalitní izolace střechy je zárukou toho, že vám teplo nebude unikat z objektu. Jde o takzvané snížení tepelných ztrát. Vlivem toho budete k dosažení potřebného tepla topit méně. To znamená nemalou finanční úsporu na konci topné sezony a po jakoukoliv zimní sezonu následující.

Ochrání celou stavbu

Jsou tu i další důvody, proč svou střechu nepodceňovat. Pokud jsou zvoleny správné materiály a kompletní izolace střech je provedena odborně, je stavba ochráněna od pronikání vody a vlhka z venkovního prostředí a zároveň je zajištěno to, že se vlhkost z interiéru dokáže snadno dostávat ven. Díky tomu je eliminován i výskyt různých plísní a hub, které jsou nebezpečné jak pro stavbu jako takovou, tak i pro lidské zdraví.

V létě je udrženo příjemné klima

Řada lidí často ani netuší, jak jim kvalitní izolace dokáže pomoci i v létě. Hlavně v případě podkrovních bytů jde o něco, co ocení každý obyvatel. Kvalitně provedená práce zajistí, že sálavé teplo ze slunečních paprsků končí na samotné střeše a neproniká dále do interiéru. I v letních dnech tak může být v podkroví snesitelná teplota a dá se zde bez problémů přežít bez klimatizace.

Investice, která se vyplatí

Nejenom že ušetříte v zimě, ale také ochráníte svou nemovitost, což se pozitivně podepíše i na její ceně. V létě potom ušetříte za klimatizaci. A jak toho všeho dosáhnout? Pokud právě teď hledáte zateplení střechy Český Krumlov, oslovte firmu Vlastimil Chalupka – TOMI s.r.o. V oblasti jižních Čech jde o jednu z osvědčených možností jak pro spolehlivost a zkušenosti, tak i kvalitu odvedené práce.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This