Klimatizační jednotka a tepelné čerpadlo v jednom

Tepelné čerpadlo Panasonic

Už nesnesete vysoké výdaje za energie, jež spotřebujete za vytápění? Pokud jste přemýšleli, jak tyto náklady výrazně snížit, pak pro vás máme řešení. Pořízením tepelného čerpadla značně ušetříte.

Jedná se totiž o moderní, vysoce efektivní a hlavně ekologický druh vytápění. V tomto ohledu si vede nejlépe Švédsko, kde je více než 90 % domácností vybaveno právě tepelným čerpadlem.

Jak mnozí jistě víte, u nás ceny za energie neustále rostou, proto je právě opatření tepelného čerpadla dokonalou volbou, což je výrazně spojeno s brzkou ekonomickou návratností.

Radiátory nejsou třeba

Zdali jste ještě nepochopili princip fungování těchto výrobků, pak je zde jednoduché vysvětlení. Tzv. tepelné čerpadlo vzduch vzduch značky Panasonic odebírá teplo z venkovního prostředí a následně ohřívá vzduch uvnitř budovy.

Takovýto typ lze využít jak pro jednotlivé místnosti, tak i pro celou budovu – systém multisplit. Značnou výhodou těchto čerpadel je nízká pořizovací cena a velmi rychlá a jednoduchá instalace. Největším bonusem je ovšem fakt, že je většinou vybaveno i funkcí chlazení.

Pro jaké objekty je vhodný?

Nevýhodu můžete zpozorovat v tom, že systém není vhodný pro objekty s velkým počtem malých místností.

Tepelná čerpadla vzduch vzduch jsou ideální pro novostavby s velmi nízkou tepelnou ztrátou. V případě, že máte patrový dům, je nutno instalovat dvě jednotky nebo sáhnout po tzv. multisplitu, který jsme zmínili výše v článku.

V létě se neupečete

Tyto jednotky jsou vybaveny funkcí chlazení, takže nehrozí, že byste v letních parných dnech utíkali z vašich přehřátých domovů. Princip klimatizace je pouze transport energie a tepla. Laicky to znamená, že teplo odebereme a předáme o kousek dál.

Pokud budete uvažovat o pořízení tohoto typu, stojí za zvážení navštívit tento eshop – http://www.klimarapid.cz/. Důvod je ten, že společnost nyní poskytuje akční nabídku, která se vztahuje na výrobky Panasonic Aquarea – jedná se o čerpadlo a klimatizaci v jednom. Cena s montáží a dopravou je za úctyhodných 22 385 Kč (s DPH).

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This