Kuchyně, která pracuje za vás

Myčka nádobí

Moderní kuchyně si vyžaduje více než jen základní vybavení, jako je lednice a sporák s troubou. Vzhledem k tomu, že je dnešní doba uspěchaná, potřebujeme pomocníky, kteří nám zaručí rychlou práci a ušetří čas tolik potřebný pro vypravení dětí do školy nebo dodělání nezbytné prezentace. Řeč je samozřejmě o mikrovlnných troubách, myčkách nebo kontaktních grilech. Tedy elektronice, bez které si už dnešní kuchyň ani neumíme představit. Pojďme se nyní podívat na základní kritéria k jejich výběru.

Hodiny strávené u dřezu patří minulosti

Pohlédnu-li do svého okolí, mnoho mých přátel myčku upřednostňuje nad kvalitním sporákem. Proč se doba dnes posunula směrem k tomu, abychom již čas u dřezu neztráceli? Myčka se stala cenově dostupným spotřebičem pro každou domácnost, šetří čas a bezesporu nás odsouvá od tolik neoblíbené činnosti. Kritéria pro výběr nejlepší myčky nadobí posuzuje dle počtu členů rodiny, intervalu pro vaření a kusů nádobí, kterým disponujeme, tedy od 4 do 12 plnohodnotných sad. Druhým nejdůležitějším faktorem je spotřeba, kdy A+ nabízí tu nejlepší možnost, G tu nejméně úspornou. Co se týče samotných programů, pohybují se od 40° do 70° , většina myček také disponuje programem ECO určeným pro energeticky úsporné mytí nádobí.

Jídlo pro celou rodinu vždy po ruce

Dokážete si ještě představit dobu nastavěných hrnců na plotně, kdy jste museli oběd složitě přihřívat s každým nově příchozím členem rodiny? Dnes už postačí prostý vzkaz na lednici a každý se pohodlně obslouží sám pomocí mikrovlnky. Při výběru prioritně rozhoduje estetické hledisko, bude stát mikrovlnná trouba samostatně na lince, nebo bude vašemu bydlení více lahodit vestavěný spotřebič? Další důležitou otázkou je, jaké úkony mikrovlnce svěříme. Půjde pouze o ohřev a rozmrazování jídla, nebo budete chtít v troubě grilovat a vařit? Díky širokému výběru elektroniky dnes najdete mikrovlnky, které umí pouze základní funkce až po plně nabité přístroje, které kumulují vše pod jednou střechou. Při rozhodování si projděte http://www.testkvality.cz/test-mikrovlnek/, pro ten nejlepší výběr.

Grilujte po celý rok

Milujete grilování, ale mrzí vás, že je tato kratochvíle pouze součástí letních radovánek? Ano, dnes si jej můžete dopřávat po celý rok s kontaktním grilem. Jistě oceníte, že tento přístroj pracuje za vás, postačí navolit stupeň propečení a jakmile je pochoutka hotova, gril pohotově zapípá. Dalo by se říci, že kladů tohoto přístroje najdete nespočet a ideálně se o tom přesvědčíte v testu kontaktních grilů. Díky nepřilnavé ploše a její oboustranné funkčnosti můžete připravovat v jednu chvíli poměrně velké množství surovin. V neposlední řadě neopomeňme velkou úsporu času. Tento přístroj nachystá chutnou a zdravou večeři do pár minut bez nebezpečí připálení. Rodina vás pak ocení jako toho nejlepšího šéfkuchaře a vy budete mít dobrý pocit z efektivně odvedené práce.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This