Kusové koberce – na co zaměřit při výběru a kam pro ty za nejvýhodnější ceny?

Kusové koberce

Není koberec, jako koberec. Některý je velký, jiný malý, další barevný, a úplně jiný je vyroben z přírodních materiálů a další ze syntetických. Možností je zkrátka spousta. A mnoho je také možností, jak koberec využít. Kusový koberec může být totiž zajímavým doplňkem, který rozzáří byt, ale také napomůže tomu, abyste měli nohy v teple.

Kusové koberce jsou k dostání v mnoha velikostech. Můžete si dát menší kobereček s dlouhým vlasem před postel, aby vás po ránu nestudila podlaha. Další alternativou může být větší kusový koberec do obývacího pokoje, kde bude mít navíc také funkci estetickou.

Materiál je na prvním místě!

Než si nějaký kusový koberec pořídíte, je nutné se zorientovat v možnostech. Jedním z hlavních prvků, ke kterým je třeba přihlédnout, je materiál a způsob výroby.

Kusové koberce mohou být vyráběné ručně, nebo strojově. A jak se takový koberec vyrábí? Různě. Například existují kusové koberce, které jsou všívané, tkané, vázané, vpichované nebo chemicky pojené.

O materiálech, ze kterých se vyrábí koberce, by se dala napsat celá kapitola. My zmíníme aspoň to nejdůležitější.  V prodeji jsou oblíbené kusové koberce z přírodních materiálů. Takové se vyrábí například z hedvábí, juty, kůže, ovčí kožešiny, či vlny. Další alternativou jsou koberce ze syntetických materiálů. Může se jednat například o kusové koberce, které mají umělá vlákna z akrylu, polyesteru, polypropylenu atd.

Kusové koberce

Je cena kusových koberců alfa a omega?

Důležitá je také konstrukce nášlapné plochy (smyčka, střižený vlas, strukturovaná smyčka, kombinace smyčky a střiženého vlasu). Někomu také záleží na podkladové vrstvě. Tu může tvořit například juta, guma, filc, latex atd. Každý se musí rozhodnout také mezi dlouhým a krátkým vlasem. Každé má své klady, ale i zápory.

A teď to, co je pro mnohé nejdůležitější. Finanční stránka. Je logické, že kusové koberce, které jsou vyrobené z přírodních materiálů, tak budou dražší. Také ručně vyráběné koberce budou stát víc peněz. Naopak strojově vyráběné koberce jsou cenově dostupnější. Je však nutné mít na paměti, že cenovka neurčuje kvalitu. I mezi strojově vyráběnými kusovými koberci ze syntetických materiálu lze najít velice kvalitní produkty.

Cenově zajímavé kusové koberce je možné získat i jinak. Pokud si budete vybírat z kolekce, která se už doprodává, tak můžete v takovém výprodeji koberců pořídit vskutku luxusní kousek za skvělé peníze.

Pokud budete vybírat ze zlevněných koberců, je třeba dávat pozor na důvod slevy. Některé koberce mohou být zlevněné z důvodu doprodeje posledních kusů, případně už jsou ze starší kolekce. V takovém případě se většinou jedná o kvalitní kusové koberce za příznivou cenu. Někdy jsou však v prodeji také zlevněné koberce, které mají nějakou vadu. Těm se raději vyhýbejte.

Kusové koberce – výprodej zásob a výběhových kolekcí patří mezi vyhledávaný a oblíbený artikl. Tak neváhejte a zkuste to také na barkotexoutlet.cz.

Kusové koberce

A kam pro ně?

Možností je spousta. My však doporučujeme se porozhlédnout v nabídce společnosti BARKOTEX. Najdete tam kvalitní koberce, které si zamilujete.

V nabídce společnosti naleznete kusové koberce Asiatic Carpets. Asiatic Carpets, to jsou koberce, za kterými stojí více jak 50 let historie. Tu započal v roce 1960 Soli Kelaty, který v Severní Anglii založil svoji značku, jejíž dobrá reputace, kvalitní materiály a příjemné vzory už obletěly většinu světa, a tak se Asiatic Carpets může pyšnit jedním z největších jmen ve světě koberců.V nabídce od Asiatic Carpets naleznete kusové koberce z přírodního a syntetického hedvábí, z polyesteru (syntetické vlákno), polypropylenu, z akrylu, z kůže, z ovčí kožešiny, vlny, juty, bavlny a dalších, výše zmíněných, kvalitních materiálů. Koberce jsou převážně ručně vázané a ručně tkané. Jedná se tedy o jedny z nejkvalitnějších koberců. Původ koberců, materiálů, je z Indie, Turecka, Belgie a Číny.

V nabídce společnosti BARKOTEX najdete všechny uvedené kolekce této anglické společnosti. Je nutné podotknout, že jsou dostupné pouze na objednávku podle katalogu. Každý si však může přímo na prodejně prohlédnout vzorníky barevného provedení. Skladová dostupnost bude zjištěna při objednání od dodavatele.

Pokud se rozhodnete pro kusové koberce, nabízí se i další možnost. Společnost může kusové koberce vyrobit na zakázku z celoplošných bytových koberců. Stačí si zkrátka pouze vybrat, na tom dalším už se jistě domluvíme. A s výběrem také rádi poradíme.

Kde najdete pobočky BARKOTEX? Je jich hned několik. Pobočky najdete v Praze na Poděbradské ulici a také v Praze 2 ve Vinohradském Pavilonu a také v Brně. Pokud hledáte outletovou prodejnu, tu najdete v Hradci Králové, kde je také skladový areál. Právě v outletové prodejně najdete kusové koberce za výprodejové ceny. Příznivé ceny najdete u výběhových kolekcí. Nejedná se tedy o žádné poškozené, nebo nekvalitní kusové koberce.

Internetovou prezentaci naleznete na adrese barkotex.cz, internetovou prezentaci outletové prodejny na adrese barkotexoutlet.cz.

Závěr

Úkolem tohoto článku bylo objasnit základní fakta o kusových kobercích. Doufáme, že se nám to tedy povedlo a získali jste relativně jasnou představu o tom, kdy a jaký koberec koupit, abyste si pořídili kvalitní kus za rozumné peníze.

Abychom to tedy ještě jednou shrnuli. Ideální je vybrat si nějaký koberec ve výprodeji. Většinou se jedná o prodej starších sérií a výběhových kolekcí. V takovém případě můžete narazit na kvalitní koberec s atraktivním designem za lákavé peníze. Pokud si nepotrpíte na módní kolekce a spokojíte se s kobercem, který byl módní před rokem, rozhodně neprohloupíte.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This