Kvalitní komín by měl vydržet po celý život

Komín

Kominík je člověk, o němž se traduje, že nosí štěstí. V dnešní době jej ovšem na ulici již tak často jako v minulosti nepotkáte. Na trhu jsou totiž k mání certifikované komínové systémy a firmy dodávají zájemcům kvalitní cihlové komíny se snadnou stavbou. Ty tolik péče nepotřebují.

Komínová dvířka i komínové stříšky existují v celé řadě variant

Jednou z nejvýznamnějších firem, která se zabývá prodejem komínových sestav, komínových komponentů i příslušenství, je firma CIKO. Minulé doby jsou pryč, dnes bez problémů seženete takřka cokoli a ještě si můžete vybrat. Komínová dvířka jsou k mání ocelová, betonová, nerezová i systémová. Komínové stříšky seženete snad ve všech tvarech, na které si vzpomenete.

Kouřovody by měly mít stejnou barvu

Také kouřovody se doporučuje vybírat s rozmyslem. Podobně jako je padesát odstínů šedé, existuje i řada odstínů černé, na což je při nákupu nutné pamatovat. Stejně tak je obecně známou věcí, že výrobky od jednoho výrobce do sebe mnohem lépe zapadají.

Dnes si můžete komín vyčistit i sami

Kominíci podle statistik z minulých let v České republice pomalu vymírají. To je rozhodně škoda, protože řemeslo je to perspektivní. Lidé si rozhodně nechají raději vyčistit komín, než by riskovali požár a ztrátu veškerého majetku. Pořád je i dost takových, kteří mají respekt z výšek a komín si sami čistit nebudou.

Starý komín můžete vyvložkovat

Odvážlivci samouci si podobně jako zkušení kominičtí mistři mohou zakoupit kominické potřeby v podobných renomovaných firmách, jako je CIKO. Starý komín je možné rekonstruovat vložkováním, nemusíte ho nutně bořit! Komínové vložky totiž umožňují, aby spaliny komínem lehčeji procházely. Zásluhou hladšího vnitřního povrchu se tu také mnohem méně usazují saze.

Kominíci sice ubývají, rozhodně se ale není nutné obávat toho, že by zmizeli úplně. Vždycky někde najdeme nějakého šikovného řemeslníka.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This