Kvalitní matrace jsou základem pro dobrý spánek

Matrace

Přemýšlíte o tom, kde jsou příčiny toho, že se v noci nemůžete pořádně vyspat? Důvodem mohou být nekvalitní matrace!

Při jejich výběru je totiž nutné dodržet několik kritérií, které mají na výběr matrace zásadní vliv. Budete překvapeni, jak váš spánek získá na nové kvalitě.

Matrace by měly být vybírány podle hmotnosti i způsobu spaní

Pokud se domníváte, že jedním z nejdůležitějších měřítek je cena, jste na omylu. Také levné matrace mohou být kvalitní!

Mnohem podstatnější je správně zvolit tvrdost matrace. Ta by měla být vybírána v souvislosti s vahou člověka. Je zastáván názor, že lidé s vyšší hmotností by měli mít tvrdší matrace, kdežto lidé s nižší váhou by měli mít matrace měkčí.

Zajímavé je, že v úvahu má být brán i způsob spaní. Lidé, kteří spí na boku, by měli preferovat měkčí matrace, kdežto ti, co spí na břiše nebo na zádech, upřednostňují matrace tvrdší.

Matrací existuje celá řada druhů

Matrací existuje celá řada druhů, které mají rozličné přednosti. Latexové matrace se mohou chlubit vysokou elasticitou a mají zvláštní charakter polehu.

Pružinové matrace se zásluhou své pružnosti pyšní dokonalou prodyšností, přičemž u skutečně kvalitních se ani po letech neozve vrzání pružin. Pružinové matrace vykazují výborné ortopedické vlastnosti a navíc jsou velmi podobné taštičkovým matracím. Ty jsou oblíbené zejména díky své vzdušnosti.

Partnerské matrace se pak hodí do každé manželské postele. Chválí si je ale také jednotlivci, a to hlavně při změnách tělesné hmotnosti či zdravotního stavu.

Výměna matrací po překročení jejich hygienické životnosti je nezbytností

V současné době je možné zakoupit i matrace 1+1 akce.

Myslíte si, že nové matrace nepotřebujete?

V tom případě byste měli vědět, že matrace se mají po 7-10 letech ze zdravotních důvodů měnit. Proto by bylo hříchem nevyužít příležitosti, kdy můžete k jedné matraci získat druhou stejně kvalitní zdarma!

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This