Luxfery nebo skleněné tvárnice, prosvětlí váš dům

Skleněné tvárnice
Luxfery

Luxfery, jak se běžně hovorově nazývají tvrdé skleněné tvárnice pravidelného tvaru, zažívaly svůj boom za socialismu. Množství domů s nimi řešilo možnost prosvětlit chodby, prostory v předsíních, v okolí dveří, nebo na místech ve spíži a interiéru jako takovém. Důvodem oblíbenosti byla jednoduchá instalace, pěkný vzhled, snadná dostupnost, ale také fakt, že při pokusu místnost prosvětlit klasickým světlem a klasickými okny je instalace rámů, okna, skla a kování mnohem dražší a náročnější. Vůbec nenacházely využití v obytných místnostech, co se nehodilo ani prakticky. V posledních 20 letech zaznamenal sklobeton útlum, ale stále více se vrací na scénu zejména jako dekorační stavební prvek.

Luxfery a jeho vlastnosti

Luxfery v nabídkách prodejců často nabízí českou, nebo zahraniční výrobu. Čiré nebo mléčné sklo může mít čistou, bílou, ale i barevnou podobu. Pro stavbu prvků interiéru se používá pro tvrdost skla a nosnost. Při stavbě zdí se hodí vlastnosti hrubé skleněné tvárnice, která má často podobu dvou částí spojených se vzduchovou dutinou uprostřed. Může mít vzorování. Často má vyšší váhu, než klasická cihla, takže s tím při nákupu počítejte. I současné interiérové ​​řešení občas připomínají socialistické prvky. Nejvíce se projevují při výrobě stěn v koupelně, vytváření oddělení prostor, ale také při tvorbě síní. Zatímco v minulosti byl jeden druh, případně pár barev, dnes existuje i ​​několik velikosti, vzorování, případně poloviční vzor. Právě s ním se v kombinaci s jinou barvou dá docílit různé vzorování výsledné skleněné stěny.

Důvody proč zvolit sklobeton:

  • lehké nakládání
  • využít můžete vzhled a barevnost
  • prosvětluje a nahrazuje okno tam, kde je to vhodné
  • poměrně rychle podobně jako při zdění klasického zdi, postavíte stejně pevnou zeď. Pozor, rozbití jedné tvárnice ze skla tvoří rizika. Chce to sice velkou sílu, aby se rozbití podařilo, nehody se však stávají. Nechte si pro každý případ náhradní tvárnice bokem i do budoucna.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This