Markýzy jsou běžnou součástí teras i balkónů

Markýzy
Oznámkuj článek

Na českých terasách i balkónech se markýzy objevují stále častěji a dnes již se nad jejich přítomností nikdo nepozastaví.

Jak se co nejlépe zorientovat mezi jejich různými typy a vybrat takové, jež jsou pro vás nejlepší volbou, by vám měly pomoci následující řádky.

Výsuvné a výklopné markýzy

Hlavní kritérium výběru by měla představovat skutečnost, kde bude venkovní markýza umístěna. Podle typu ramen se rozlišují výsuvné markýzy a výklopné markýzy.

Výsuvné markýzy jsou ideálním řešením pro zastínění teras, balkónů nebo otevřených prostranství. Jejich výhodou je, že je lze v případě potřeby snadno zatáhnout.

Markýza

Výklopné markýzy jsou vybaveny postranními zdvihacími rameny, jež bývají ukotvena přímo do stěny a garantují stabilitu markýz. Daný typ je ideální pro zastínění oken, balkónů i teras malých rozměrů.

Rozdělení markýz podle konstrukce

S ohledem na konstrukci se hovoří nejčastěji o otevřených, polokazetových a kazetových markýzách. U otevřených markýz není konstrukce ani látka kryta.

Polokazetové markýzy při zatažení chrání pouze hřídel s látkou, ramena jsou vidět.

Kazetové markýzy jsou nejkvalitnějším řešením, když při zatažení chrání před nepříznivým počasím látky i ramena. Dokonce k nim mohou být nainstalována i větrná čidla, která markýzu v případě potřeby sama stáhnou.

Venkovní rolety tepelně izolují a garantují klidný spánek i soukromí

K zajištění klidného spánku a dostatečného soukromí slouží i venkovní rolety. Ty bývají vyráběny hlavně z hliníku, jenž je schopen odolávat povětrnostním vlivům a má dobré izolační vlastnosti.

Venkovní rolety

Dnes není problém zakoupit venkovní rolety na elektrické ovládání, které šetří lamelové zámky a zvyšuje životaschopnost venkovních rolet. Ty fungují i jako perfektní tepelná izolace.

Jejich prostřednictvím je dokonce možné ušetřit až 70 % tepelné energie, která by jinak utekla okny.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This