Matrace má zásadní vliv na kvalitu Vašeho odpočinku

Taštičková matrace

Probudili jste se zase ráno úplně rozlámaní a máte pocit, že jste unavenější než večer, když jste se ukládali ke spánku? Takový dojem se rozhodně nevyplatí podceňovat, zdraví máte jen jedno! Situaci byste proto měli začít co nejdříve řešit, přičemž mnohdy vše zachrání koupě kvalitní matrace.

Výběr vhodné matrace je individuální záležitostí

Každému člověku nevyhovuje jakákoli matrace! Její výběr je třeba uskutečnit s ohledem na věk, váhu, výšku, ale i na spací návyky. Těmi se rozumí, zda daná osoba spí více na boku, břiše nebo na zádech. Některé vyspělé firmy, mezi něž patří například Vegas, proto nabízejí při výběru matrace také konzultaci s proškolenými odborníky. Cenné rady můžete získat i na internetu na webových stránkách jako slad.sk nebo stavebnecentrum.sk.

Matrací je řada typů

Matrace a postele jsou od sebe nerozlučitelné podobně jako šálek a podšálek. Matrací existuje hned několik druhů, přičemž k těm nejobvyklejším typům patří taštičkové, pružinové, pěnové a latexové matrace.

Taštičkové matrace

Taštičkové matrace jsou vyráběny z rozličných materiálů, přičemž při výběru je nutné přihlížet k tomu, pro jak starého zákazníka jsou určeny. Starší lidé potřebují matrace měkčí, proto se taštičkové jádro kombinuje s vrstvou latexu nebo paměťové pěny. Mladší lidé si lépe odpočinou na tvrdších matracích, v nichž najde uplatnění kokosová deska.

Pružinové matrace

Jádro pružinové matrace tvoří obvykle bonelové pružiny. Ty jsou navzájem spojeny přídavným pérkem, které garantuje, že nedojde k uvolnění spirály. Jádro bývá překryto roznášecí vrstvou impregnovaného vysoce gramážního filcu, jenž zabraňuje tomu, aby pružiny prostoupily ven. Vnější stranu jádra může tvořit latex, kokosová deska, studená i líná pěna. Pružinové matrace lze sehnat ve dvou provedeních, a to na dětské postele a pro nižší váhové kategorie, kde jsou pružinové matrace kombinovány s polyuretanem, a pro vyšší váhové skupiny, kdy jde o kombinaci s kokosovými vlákny. Každá matrace má svoji nosnost, výšku a tvrdost.

Pěnové matrace

Značné popularitě se stále těší i pěnové matrace. Jednou z příčin této obliby jsou nižší náklady na jejich výrobu, které mají za důsledek nižší cenu. Kvalitnější kusy garantují několikaletou životnost.

Latexové matrace

Latexové matrace vynikají vysokou bodovou elasticitou, přizpůsobivostí lidskému tělu a mimořádnou životností. Odborníci je vyzdvihují kvůli jejich jedinečné termoregulaci a vzdušnosti. Latex disponuje antibakteriálními vlastnostmi a brání šíření bakterií, plísní i roztočů. Rovněž neabsorbuje prach. Z toho důvodu jsou latexové matrace upřednostňovány klienty s různými respiračními problémy. Latexové desky i jádra v matracích bývají obvykle hustší než pěnové, což v porovnání s nimi zvyšuje jejich životnost.

V praxi se je možné setkat s celou řadou kombinací rozličných materiálů. Takové matrace, které by byly složené jen z jednoho, jsou spíše raritou. S tím opět souvisí skutečnost, že každý člověk je jedinečný a potřebuje něco trochu jiného.

Za kvalitní matraci se vyplatí připlatit!

Na zdraví se rozhodně nevyplatí šetřit! Některé firmy se sice orientují na výrobu levnějších matrací, problém je však v tom, že člověk si na nich kvalitně neodpočine. Jiné kladou důraz na co nejkvalitnější materiál, což se pochopitelně musí částečně promítnout na ceně. Druhou cestou se vydala právě společnost, která nabízí matrace Vegas. Přesto myslí i na méně náročnou klientelu prostřednictvím kolekce Vegas SMART.

Každodenní bolest krční páteře nebo v kříži je jistě nanejvýš nepříjemnou záležitostí. Prvním krokem, kterým se jí lze zbavit, by měl být právě výběr kvalitní matrace!

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This