Medvědí česnek má řadu blahodárných účinků pro lidské zdraví

Medvědí česnek

Mnoho lidí věří na různé zázračné medikamenty a vitamínové přípravky, které často kupuje za velké peníze, aniž by si uvědomovali, že se jedná pouze o chytré triky obchodních prodejců. Je to bezesporu škoda, protože sama příroda poskytuje člověku řadu pokladů, o nichž se toho příliš neví.

Kdo zná kupříkladu rostlinu medvědí česnek?

Medvědí česnek se v přírodě vyskytuje poměrně běžně

Tato bylinka je rozšířena po celém starém kontinentu i v některých oblastech Asie. Nejedná se přitom o rostlinu neznámou, naši předci ji znali jako léčivku již tisíce let zpět. O jejích léčivých účincích mají dobré povědomí i zvířata!

Česnek medvědí má být podle legend první rostlinou, kterou spořádá medvěd po probuzení z hibernace.

Česnek medvědí kvete zpravidla na přelomu března

Pro pěstování česneku medvědího je ideální vlhké prostředí, kde je jemně kyselá půda.

Rostlinka zpravidla roste od konce března po duben. Je důležité jej trhat v této době, tedy když ještě roste. To je doba, kdy se z něj dělají nejrůznější chutné recepty.

Jeho pěstitelé jej sejí od října do března, přičemž se varují míst, kde předtím pěstovali cibuli, protože tyto rostliny potřebují k růstu podobné živiny. Pěstitelé si pochvalují nenáročnost česneku medvědího na pěstování, což může vést až k přemnožení.

Česnek medvědí zoceluje tělo

Tato rostlinka se může pochlubit spoustou léčivých účinků. Má detoxikační schopnosti, zlepšuje trávení, snižuje vysoký krevní tlak, ulevuje při bolestech křečových žil, představuje výbornou prevenci proti bolestem hlavy, uvolňuje horní cesty dýchací a vyhání z těla hlístice.

Nelze se divit, že je v jarním období doporučována jako přirozený posilovač imunity.

Pesto z medvědího česneku si může každý sám pohodlně připravit doma

Česnek medvědí pesto

Vyhlášené je pesto z medvědího česneku, jehož příprava není nijak náročná. Nejprve je třeba bylinu důkladně omýt, aby se po osušení namixovala společně se solí, citronem a olivovým olejem.

Posléze lze přidat i ořechy a chilli, přičemž olej se přidává takovým způsobem, aby nedocházelo k přílišnému zahušťování pesta. To se následně uchovává v chladničce a ochucují se jím různé pokrmy, kupříkladu těstoviny.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This