Molitan a jeho kouzelné vlastnosti

Molitan

Molitan je materiálem, s nímž pravděpodobně ve svém životě přišel do kontaktu každý, na druhou stranu jen málokdo má představu o jeho skutečných vlastnostech.

Tento text by právě o nich měl čtenáře informovat.

Vysoká zvuková pohltivost molitanu z něj činí ideální materiál k odhlučňování

Molitan vyniká svojí zvukovou pohltivostí, díky čemuž je hodnocen jako materiál s vysokou schopností pohlcovat vzduch. To je specifická vlastnost molitanu, vždyť třeba takový beton zvuk nepohlcuje, ale pouze odráží.

Vysoká pohltivost zvuku u molitanu je zapříčiněna jeho otevřenou buněčnou strukturou, díky čemuž se hodí k odhlučnění bytu i k úpravě akustiky prostoru. K dalším výjimečným vlastnostem molitanu patří také jeho lehkost a snadná tvarovatelnost.

Pojené molitanové desky lze využít téměř všude

Ke zvukové izolaci se jako ideální jeví pojené molitanové desky. Tento typ izolace ochrání vaše uši před hřmotnými sousedy i rozjívenými dětmi.

Molitanové desky lze využít k izolaci stropů i podlah. Kromě zvukové izolace je jakýmsi bonusovým faktem skutečnost, že molitan funguje i jako efektivní tepelná izolace.

Prostřednictvím molitanu se nejčastěji odhlučňují byty v panelových domech i běžné domy, průmyslové prostory, společenské prostory, ale také školní učebny, hudební zkušebny či společenské sály a komerční prostory. Problémem není odhlučnit ani dětské pokoje či ložnice.

Akustické desky pohlcují dozvuky

K úpravě akustiky prostoru se hodí profilované akustické desky. Otevřená buněčná struktura molitanu je opět schopna pohlcovat dozvuky, čímž se zlepšuje akustika prostoru. To je zapříčiněno tím, že se zvuk ve struktuře molitanu ocitne v síti značného množství vzduchových kapes a bublinek.

Například nahrávací studia proto nedají dopustit na akustický molitan s profilem vysokých jehlanů, který zachycuje širokou paletu kmitočtů.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This