Mýty o klimatizacích

Klimatizace
Mýty o klimatizacích
5 (100%) 1 vote[s]

S klimatizacemi je spojena celá řada mýtů. Hovoří se o jejich škodlivosti na lidské zdraví, nadměrné finanční náročnosti i o náročné údržbě. Na následujících řádcích se můžete s těmi nejrozšířenějšími mýty seznámit.

Klimatizace neškodí lidskému zdraví

Dokonce ani klimatizace do kanceláře, kde se za den vystřídají desítky lidí, nelze vinit z roznášení nemocí. Naopak moderní klimatizace mají zabudovány rozličné filtry, jež přenosu virů brání.

Přesto je třeba dodržovat některá pravidla, z nichž jedním z nejdůležitějších je fakt, že klimatizace v místnosti by měla být vždy nastavena na teplotu, jež je o pět stupňů nižší, než panuje venku. K vzniku onemocnění může skutečně dojít, když je klimatizace špatně používána a místnost je přechlazována.

Klimatizací lze také vytápět

Myslíte si, že klimatizace pouze ochlazuje vzduch? Tak už tomu dávno není a moderní klimatizace jsou schopné i vytápět.

Jestliže vám tedy někdo bude tvrdit, že se chystá opustit klasické topení a přejít na vytápění prostřednictvím klimatizace, není nutné si klepat na čelo.

Provoz klimatizace není finančně náročný

Provoz klimatizace do bytu nemusí být finančně vůbec náročný. Je jen třeba dobře vybírat a přihlížet k energetické účinnosti, jež se pohybuje na stupnici A+++ až G. Když bude mít domácí klimatizace účinnost označenou alespoň A++, vysoká spotřeba v takovém případě nehrozí a vaše peněženka se nemá čeho bát.

Údržba klimatizace není nijak komplikovaná

Klimatizace do domu rozhodně nemá ani náročnou údržbu, zpravidla postačuje jen výměna filtru. Některé jednotky si dokonce připomenou potřebu vyměnit filtr samy. Od ledna 2017 je platný zákon, podle něhož je povinná každoroční revize některých druhů klimatizací.

Vše je odvislé od minimálního limitu hmotnosti chladiva, jež je v klimatizaci obsaženo.

Ke klimatizacím, které splňují výše zmíněné nároky, bezesporu patří kupříkladu klimatizace Samsung.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This