Natíráte dřevo? Poradíme vám čeho byste se měli držet!

Osmo

Pokud se chystáte k činnosti, která je pro majitele domů a bytů poměrně obvyklá, tedy natírání dřeva, nezapomeňte se držet několika zásad.

Jejich dodržení je pro zdárný výsledek nezbytný. A je v podstatě jedno, jestli se jedná o interní, externí nábytek nebo výběr barvy na dřevo.

Dřevo je totiž před nátěrem potřeba připravit tak, aby splňovalo co je od něj očekáváno.

Jak upravit dřevo před natíráním?

Každé dřevo, které je z manuálního zacházení jakýmkoliv způsobem poškozené, musíme opravit.

Pokud se ve dřevě vyskytují hluboké rýpance, lze využít tmel. Ten se v dnešní době vyrábí v různých formách, například ve formě prášku či pasty. Důležité je zejména všechny vrstvy nechat dostatečně proschnout.

Ve finále stačí dřevo jemně zbrousit. Pozor na to, aby nebylo zbroušené příliš a nevznikla v něm prohlubeň.

Jak správně natírat a jaké barvy použít?

Pokud všechny nerovnosti odstraníme, můžeme přistoupit k samotnému nátěru. Jak ale správně na to?

Velkou roli správného nátěru závisí jednak na barvě, ale také na vhodném výběru štětce. Platí pravidlo, abychom se vyvarovali takovým štětcům, kterým často vypadávají chlupy.

Detailní prvky natírejte malým štětcem, naopak větší plochy za využití většího štětce. Nezapomeňte také dodržovat správný sklon a úhel.

A co barvy?

Využít můžete kupříkladu přírodní nátěr v podobě Osma, což je tvrdý voskový olej. Výběr bude záležet především na tom, jestli hledáte barvy na dřevo uvnitř, nebo barvy na dřevo venku.

Velkou výhodou Osma je fakt, že díky jeho nátěrům výrazně ušetříte. S jednou plechovkou natřete obvykle asi dvakrát tolik plochy, jako s obvyklými barvami. Navíc se tento typ nátěru neloupe, netvoří šupiny ani se nedrolí.

Osmo nátěry jsou certifikované barvy, které jsou zdravotně nezávadné.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This