Neúčelová hypotéka – říká se jí americká. Jaké má výhody a nevýhody?

Hypotéka

S pojmem americká hypotéka neboli neúčelová hypotéka se setkal bezpochyby každý. Tato hypotéka sice není tak rozšířená, jako ta účelová, oslovuje však určitou klientelu, pro niž má velké výhody. Na druhou stranu stejně, jako jiné finanční produkty je ověnčena jistými zápory.

Abyste pochopili smysl americké hypotéky, přinášíme vám o ni trochu bližší informace.

Neúčelová hypotéka a její výhody

Jak již samotný název prozrazuje, americká hypotéka je použitelná na cokoliv, na rozdíl od klasické hypotéky. Financování nemusí být spojeno pouze s nemovitostmi, ale s jakoukoliv jinou oblastí. Velkou peněžní sumu lze obdržet na nákup nového automobilu, cestu kolem světa a mnohé další.

Tento model úvěrování předčí klasické spotřebitelské úvěry v tom, že poskytuje velkou částku za dlouhé splátkové období, čímž se dopracujete k přiměřeným a únosným měsíčním platbám.

Mezi výhody lze zařadit určitě následující.

  • Možnost předčasného splacení
  • Mimořádné splátky

Abyste vybrali tu nejlepší americkou hypotéku, může vám být nápomocen dokonce praktický nástroj, jímž je výpočet hypotéky. Služba, skrze niž srovnáte několik bankovních a nebankovních produktů, z nichž si vyberete ten, jenž vašim požadavkům bude vyhovovat nejvíce.

Nevýhody americké hypotéky

Nyní se pojďme zaměřit na stinnou stránku neúčelové hypotéky. V její neprospěch hovoří určitě trochu vyšší úroková sazba oproti hypotéce účelové. Na druhou stranu je vhodné zmínit, že pořád jde o lepší úrok nežli ten u spotřebitelských úvěrů.

Počítat samozřejmě musíte s tím, že dáváte všanc svůj vlastní majetek ve formě zástavy nemovitosti. Takže, pokud nebudete řádně splácet, může se vám to pořádně vymstít. Nakonec je to i trochu složitější agenda, která je spojena právě s nutností ručit vlastním majetkem.

I přes tyto pomyslné nedostatky je americká hypotéka vynikajícím produktem bankovního a nebankovního segmentu, s nímž si budete užívat především ono zmiňované neomezené financování svých potřeb. Praktická a lákavá alternativa běžné hypotéky, jíž velice brzy přijdete na chuť.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This