Objevují se po zimě na vaší fasádě nedokonalosti?

Rekonstrukce fasády

Zima je pro vnější obálku každé stavby nejnáročnějším obdobím. Zejména starší fasády na rodinných domech jsou nejvíce náchylné k drobnějšímu i většímu poškození. Nejčastějším problémem je vlhkost, která se dostane do fasády, zmrzne a na povrchu fasád se objevují drobné praskliny. Objevily se tyto praskliny i na vašem domě? Je třeba začít jednat. Co v takovém případě dělat?

Pozvěte odborníky!

Každá fasáda je odlišná a originální, ať už svým provedením nebo stupněm poškození. Obecný návod, jak správně postupovat při problémech s fasádou prakticky neexistuje. Vždy je zapotřebí nejprve zjistit stav fasády a stupeň jejího poškození a na základě tohoto zjištění navrhnout správný postup. To je činnost, ke které jsou zapotřebí zkušenosti v dané oblasti. V drtivé většině případů není zapotřebí zasahovat do fasády konstrukčními opravami, ale stačí správně zvolené nátěry fasád. Rozhodně se obraťte na profesionály v této oblasti, kteří na základě stavu vašeho domu navrhnou optimální řešení.

Nátěry proti pronikání vlhkosti

Velmi často se praktikuje aplikace nátěrů proti pronikání vlhkosti do struktury fasády. Tyto nátěry vytvoří na povrchu fasády neviditelnou ochrannou vrstvu, která brání pronikání vlhkosti dovnitř. Fasáda je díky těmto nátěrům chráněná po celý rok. V zimě nepronikne vlhkost do její struktury a díky tomu nebude fasáda dále praskat. Částečně tak lze vyřešit i problémy s vlhkou omítkou uvnitř místností, kam by vlhko mohlo pronikat. Hydrofobní nátěry fasád jsou velmi efektivní řešení.

Co je třeba provést před hydrofobním nátěrem?

Vzhledem ke stavu fasády ale nemusí být hydrofobní nátěr jediným správným řešením. Vždy je zapotřebí fasádu před začátkem jakýchkoliv úprav nechat důkladně vyčistit. Jak probíhá profesionální čištění fasád, se můžete podívat ZDE. Pokud vaší fasádu trápí i mechy a plísně, hydrofobní nátěry nejsou schopné vyřešit tyto problémy. Je třeba na fasádu nejprve aplikovat nátěr proti plísni a nátěr proti mechům. Hydrofobní nátěr aplikovat až nakonec.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This