Odpočívejte na zahradě i v horkých letních dnech

markyza

Pokud si zařizujete zahradu od úplného začátku, pak se nejspíš setkáte s problémem, který trápil téměř každého majitele. Řeč je o radovánkách na zahradě, které nelze úplné provádět v době, kdy svítí slunce a teploty dosahují rekordních čísel. Řešení se však nabízí v chytrých stínících systémech. Jedním z řešení je tedy například markýza.

Markýzy vás ochrání před sluncem a vysokými teplotami

Markýzy vás mohou ochránit před sluncem i vysokými teplotami na zahradě. Jestliže si chcete s přáteli nebo rodinou dopřát poklidnou kávu nebo dezert, rozhodně byste si markýzu měli pořídit. Stínící systémy jsou dobré v tom, že v případě slunečného dne, markýzu vysunete na maximum, co nabízí. Pokud však slunce zaleze a vy chcete mít více světla, není nic jednoduššího než stínící systém zasunout do původního stavu.

Nejde však o jediný způsob, jak si v letních dnech užít klidnou kávu. Dalším způsobem, který je ovšem, co se týče pořizovací ceny, dražší je terasa. Zvlášť v momentě, kdy jste pozemek kupovali pouze s rodinným domem nebo malou chatku. Terasu budete muset při této situaci postavit od úplného začátku. Na durhou stranu vás ochrání lépe než předchozí varianta v podobě markýzy. I v těch nejteplejších dnech budete na správně postavené terase v chládku.

Terasou pokračujeme

Nevýhodou pro některé může být to, že při malém množství světla nic neuvidíte. Terasa se nedá totiž zasunout zpátky, jak by si někteří z vás jistě přáli. Přece jenom se nabízí možnost v pořízení světel. Světla však nesou obrovskou nevýhodu v tom, že vás budou napadat komáři a jiný létající hmyz.

Poslední možností je altánek postavený kousek dále od rodinného domu. Ten můžete mít například uprostřed zahrady. Funguje na stejný princip jako terasa, jen s tím rozdílem, že není spojen se stavbou. Pro někoho může být ovšem tato varianta nejzajímavější. Vždy je to o tom, jaký máte vkus a kolik jste ochotní investovat finančních prostředků.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This