Originální řešení v podobě dřevěných výrobků

Dřevěné výrobky

Jak jistě mnoho z vás ví, dřevo je přírodní materiál, který lidé využívají už od pradávna. Je zahrnováno mezi obnovitelné zdroje energie. Setkat se můžete s mnoha druhy, existuje měkké, ale i tvrdé. Hodně z nás má doma nějaký ten kus nábytku ze dřeva. Je to prosté, díky své historii je zkrátka u všech oblíbený.

Soustružení aneb opracování dřeva

Soustružení dřeva je proces, který se provádí několik let. Používají se různé dřeviny, jako například dub, buk, smrk, borovice nebo jasan. V tomto případě záleží na daném výrobku, jelikož výběr dřeva má vliv i na konečnou barvu.

Mokré a suché dřevo

Jedná se o varianty, kterými se dřevo opracovává. Většinou je lepší mokré dřevo, a to hlavně díky menší prašnosti při práci. V tomto procesu je ale nutno si dát pozor na případné změny při sušení, materiál může změnit tvar či v horším případě popraskat. Je tedy lepší se spojit s odborníky (tesaři), kteří se tomuto oboru věnují řadu let a mají spoustu zkušeností.

Jaké výrobky se tvoří?

Na výběr je toho víc než dost. Soustružení se provádí například při výrobě:

  • zábradlí,
  • část nábytku (tím máme namysli kupříkladu zaoblené rohy),
  • zdobení, nádob a hraček.

Potěšte své známé či příbuzné dřevěnou hračkou

Myslím si, že nikdo neocení nic více než dárek v podobě dřevěné hračky. Vybrat si lze mnoho a jsou to opravdu skvělé kousky, které mě samotného dosti překvapily. Zvolit můžete na základě zájmu obdarovaného. Motorky, auta, kolo, traktor, ale třeba i pila. To vše lze pořídit. Zkrášlíte dotyčnému interiér bydlení a ještě mu uděláte radost. Co si přát více?

Povrch výrobků je značně ošetřen, aby vynikla přirozená kresba. Výhodou je, že nevyžadují žádnou údržbu a vydrží řadu let. Osobně si troufám říci, že jej využije i vaše nastávající generace. Udělejte tedy radost nejen sobě, ale i druhým.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This