5 svěžích nápadů na osvětlení ložnice

Osvětlení ložnice
5 svěžích nápadů na osvětlení ložnice
5 (100%) 5 vote[s]

Je velmi důležité vytvořit skvělou atmosféru v místnosti, kde to potřebujeme nejvíce. To se sotva dá povést bez předem dobře promyšleného osvětlení ložnice.

Můžete si být jisti, že správné osvětlení určitě zdokonalí design celého pokoje. Některé nápady kreativního osvětlení ložnic jistě přijdou jako ruka v ruce.

V tomto článku jsme se snažili nashromáždit kreativní a inspirativní nápady osvětlení ložnic, které Vám pomohou přeměnit ložnici na nádherné, zasněné místo. Podívejte se na současné moderní, ale i tradiční řešení nynějších trendů osvětlení ložnic.

Pojďme tedy na to…

  1. Použití lustru v ložnici bývá klasickým řešením osvětlení a rozhodně tím nic nezkazíte. V dnešních obchodech je mnoho stylů, tvarů, velikostí a návrhů lustrů, takže pokud preferujete takový typ osvětlení, podívejte se na styl, který bude odpovídat celkovému designu interiéru.
Lustr ložnice
Zdroj fotografie: Pinterest.com
  1. Jedním z nejúžasnějších typů současného osvětlení ložnic jsou světelné koule. Tato svítidla lze připevnit ke stěnám nebo zavěsit ke stropu – existuje několik možností, kam jej efektivně umístit.

Tato světla mají minimalistický, ale přitom elegantní vzhled. Velmi stylovém vzhledu lze dosáhnout, když je využijeme ve větším počtu. Obzvláště když se liší velikostmi.

V tomto případě je lepší použít LED žárovky, neboť jsou úsporná a stmívatelná, takže nebudou zvyšovat Váš účet za elektřinu.

Světelné koule ložnice
Zdroj fotografie: Pinterest.com
  1. Chytrý nápad na osvětlení v ložnici spočívá v zavěšení závěsných světel. Vypadají ohromně a mají některé fantastické výhody oproti ostatním světelným zdrojům. V porovnání se stolními lampami Vám výrazně ušetří prostor nad nočním stolkem.
Závěsná světla ložnice
Zdroj fotografie: Pinterest.com
  1. Svítidla, která jsou zakomponovaná přímo ve stropu neboli stropní světla jsou jedním z dalších řešení pro osvětlení ložnice. Existuje malý trik, jak místnost ještě opticky zvětšit. A to tím, že tato světla umístíte ke skříním.

Není to ale podmínkou a zvolte tak, jak si myslíte, že to bude pro Vaše účely a design místnosti vyhovovat nejlépe.

Stropní světla ložnice
Zdroj fotografie: Pinterest.com
  1. Další skvělou volbou pro moderní ložnici je nepřímé osvětlení. Ve skutečnosti to znamená, že světla jsou instalována buď uvnitř, nad, pod, nebo za nábytkem. Výsledkem je to, že světla “nehýzdí” interiér ložnice, ale jsou neviditelné.

Nepřímé osvětlení (nebo skryté osvětlení, jak se někdy nazývá) je nejlepším způsobem, jak vytvořit intimní a citlivé prostředí, protože vytváří měkké jemné osvětlení bez přímého do oči bijícího světla.

Tento typ osvětlení zkrátka do moderního designu patří a mnoho návrhářů interiérů Vám jej bude jistě doporučovat.Mimochodem, v ložnici mohou být umístěny nepřímé světla za hlavou, tzv. nástěnné světlo.

V tomto případě pravděpodobně nebudete potřebovat stěnové svícny přes hlavu. Pokud ovšem dáváte přednost instalaci skrytých světel v šatníku, knihovně nebo pod postelí, určitě budete potřebovat svítidla nebo stolní lampy, které budou přidány do schématu celkového osvětlení místnosti.

Nepřímé osvětlení ložnice
Zdroj fotografie: Pinterest.com

Jak bylo uvedeno v článku výše, skryté osvětlení je nejjednodušší způsob, jak vytvořit víkendovou romantickou atmosféru Přesto můžete přidat i nějaké drama, pokud budete chtít. Taková lehká technika je ve většině případů mnohem krásnější a atraktivnější. Takže je to vítězné řešení pro návrh interiéru.

Navíc oslnění žárovek může způsobit dráždivý účinek, zatímco nepřímé osvětlení je uklidňující a současně vytváří dostatek světla – a to přece v ložnici chceme, no ne?

A v neposlední řadě je nepřímé osvětlení ekonomičtější volbou. Obecně platí, že pro vytvoření skrytého osvětlení se používají LED nebo úsporné zářivky, což jsou velmi výhodnější možnosti oproti běžným žárovkám.

Mohou výrazně snížit Váš poplatek za elektřinu, protože tyto světla vyžadují až o 90 % méně energie než konvenční světla  – další důvod, proč se pro toto řešení rozhodnout.

Už si tedy zbytečně nepokládejte otázku “jaké osvětlení do ložnice”. Po tomto článku je to více než jasné. Možnosti máte. Zamyslete se, která bude spadat do Vašeho konceptu nejvíce a zkrášlete místnost, ve které byste měli cítit uvolněnost a odpočatost.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This