Ověřené tipy pro správnou údržbu trávníku

sekacka

Správná údržba trávníku spočívá v dlouhodobém procesu. Pokud jste si do teď mysleli, že je to pouze o jednorázovém hnojení a občasném posekání, pak se velice mýlíte. Péči o trávník musíte věnovat daleko více času, než se na první pohled může zdát. Pojďme se společně podívat na ověřené tipy, které vašemu trávníku dopřejí to, co skutečně potřebuje. Uvidíte, že na konci léta bude vypadat mnohem zdravěji. Následujte nás.

Péče začíná jarem

Letos už maximální péči o trávník nestihnete, to ovšem neznamená, že byste se ji neměli naučit. Čas letí neuvěřitelnou rychlostí a ani se nenadáte a bude nová sezóna. U péče o trávník už začíná na jaře, kdy nás zima na pár měsíců opustila. V tu chvíli je potřeba s údržbou začít. Nejprve musíte zahradu zbavit všech nečistot, do kterých se počítá pochopitelně i zbylé listí ze zimní sezóny. Plocha by měla být vyčištěná opravdu od všeho, jinak se do příprav nemůžete pustit.

To platí i o větvích, které vám zůstaly ležet téměř všude po zahradě. Jakmile máte činnost hotovou, proveďte první kroky vaší údržby. Ta spočívá v posekání a provzdušnění. Co se týče sekání, zkuste se v tomto případě činnosti maximálně věnovat. Tráva by neměla být delší než 6 centimetrů.

trávnik

Trávník nemá správnou barvu?

Jestliže trávník nemá správnou barvu, proveďte úpravu vody pomocí různých produktů, které jsou pro tyto účely dělány. S největší pravděpodobností narazíte na křemičitý písek. Ten je totiž využíván nejčastěji. Na etiketě výrobce budete mít napsáno, jak máte v úpravě barvy postupovat. Nesprávná barva je způsobena větším množstvím vody.

Dále je nezbytně nutné provést hnojení. Pokud chcete dosáhnout krásného trávníku, který vám budou závidět i vaši sousedé, pořiďte si dostatečně kvalitní hnojivo. V obchodech se specializací na trávník vám jistě velmi rádi pomohou s jeho výběrem.

Příchodem léta se toho moc nemění

S příchodem léta se mění pouze pár základních bodů. Jedním z nich je časté zalévání. To lze provádět bez problémů i dvakrát denně. Jakmile trávník zalijete ráno, můžete následně vyčkat 8 až 12 hodin a teprve poté se pustit do dalšího zalévání. V létě také neuškodí občasné přihnojení. Jen si dejte pozor, abyste to s touto činností nepřeháněli. Přihnojení můžete provádět jednou za 3 nebo 4 týdny.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This