Palivové dřevo opět získává na oblibě

Dříví na topení

V dnešní době se v mnoha odvětvích hlásá návrat ke kořenům. Pamatujete na své prarodiče, kteří nedali dopustit na topení palivovým dřívím? Dnes se obliba tohoto topiva vrací! Jaké jsou hlavní důvody tohoto stavu?

Proč topit palivovým dřívím?

Topení palivovým dřívím je hodnoceno jako vysoce ekologické, protože pomáhá šetřit životní prostředí. Z ekonomického pohledu, který většinu lidí zajímá především, je navíc v současnosti výhodné. Každou romantickou duši pak potěší představa dříví praskajícího v krbu. Chtěli byste také vy levné palivové dřevo?

Kvalitní palivové dřevo nabízí společnost drivipraha.cz

V okamžiku, kdy zadáte do internetového vyhledávače spojení palivové dřevo Praha, vám vyskočí mimo jiné i nabídka společnosti drivipraha.cz. Proč byste se měli obrátit přímo na ni? Tato společnost zajišťuje již od roku 2011 práce v lesnictví, takže má dobré povědomí o tom, kolik co stojí. Orientuje se především na výrobu dříví a práci v lese. Je samozřejmostí, že palivové dřevo připraví přesně podle vašich nároků a dopraví až přímo k vám.

Druhy dříví

Jaké dříví si můžete u společnosti drivipraha.cz objednat? Velmi oblíbené je především tvrdé dříví, které vyniká vysokou výhřevností a dlouhou dobou hoření. Mezi tyto dřeviny se řadí buk, dub a habr. Vhodné na zatápění je jehličnaté dříví, které rychle hoří, ale současně se také rychle spaluje. Sem patří smrk, borovice i modřín. Někteří zákazníci nedají dopustit na březové dřevo. Bříza je totiž proslulá svojí vysokou výhřevností a současně tím, že dlouho hoří. Protože březové dříví nepraská, je vhodné do otevřených krbů i kamen.

Typy balení

Když se rozhodnete pro určitý druh dříví, je třeba ještě zvolit druh balení. Může se jednat o dřevo sypané, rovnané nebo variantu PackFix. V tomto případě je dřevo zabalené na paletě v prodyšné fólii. V jednom balení je 1,6 sypaného prostorového metru, což po vyskládání odpovídá 1 rovnanému prostorovému metru.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This