Plexisklo je možné upravovat různými způsoby

Plexisklo

Když roku 1928 v německé laboratoři plexisklo poprvé spatřilo světlo světa, pravděpodobně nikdo nebyl schopen docenit, o jak revoluční krok se jedná.

To se ukázalo již o pět let později, kdy se poprvé objevilo na trhu. Díky své pevnosti, lehkosti, vyšší odolnosti a průsvitnosti totiž začalo rychle získávat na oblibě zákazníků.

Přednosti plexiskla

Mezi nejdůležitější vlastnosti plexiskla patří čirost a bezbarvost, což je spojeno se dvěma výhodami. Jedná se o dokonalou průhlednost a jednoduché barvení.

Propustnost světla dosahuje až hodnot kolem 92 %.  K dalším přednostem plexiskla je možné počítat jeho odolnost vůči vodě, slabším kyselinám i zásadám.

Plexisklo disponuje i výbornými mechanickými a elektroizolačními vlastnostmi. Z nedostatků lze uvést snad pouze vyšší náchylnost k poškrábání a slabší tepelnou odolnost.

Řezání plexiskla na míru je možné do několika minut

Řezání plexiskla se ve specializovaných firmách děje pomocí formátovacích pil rozličných velikostí. Řezané hrany pak vykazují stopy po pilovém kotouči, jež je ovšem možné zaleštit.

Pro zkušenou společnost není problém uskutečnit řezání plexiskla na míru, když požadovaných rozměrů je dosaženo během několika minut.

Ohýbání plexiskla jde realizovat různými způsoby

Ohýbání plexiskla je nutné při produkci tvarově ohnutých dílů. Kdežto sklo ohýbat nejde, u plexiskla panuje úplně jiná situace! Je možné u něj vytvářet lokální ohyby i ohýbat jej celoplošně. Běžně se rozlišuje ohýbání „obyčejně“, „ obloukem“ a žíhání do oblouku.

První způsob zlomení na požadovaný úhel je využíván kromě jiného při produkci stojanů na tiskopisy nebo reklamních poutačů, druhý způsob se hodí pro tvorbu větších oblouků. Žíháním do oblouku se tvarují velké oblouky typu výplně zábradlí nebo opláštění stolů.

 Prodej plexiskla u nás zajišťuje kupříkladu žďánická společnost AZ Plastik.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This