Plynové kotle Junkers jsou jedničkou ve svém oboru

Plynové kotle

Jeden z nejsnazších způsobů úspory energie představuje výměna starého kotle. Pochopitelně si je ale nutné pohlídat, aby byl nový kotel skutečně kvalitní a bylo jeho prostřednictvím dosaženo žádaného výsledku.

Mezi spolehlivá vodítka při výběru výrobce patří mimo jiné doba jeho působení na trhu.

Společnost Junkers existuje již více než jedno století

Plynové kotle Junkers představují v tomto ohledu stálici, když jejich kotle vytápějí domácnosti již více než jedno století.

Společnost dnes produkuje všechny druhy spotřebičů pro plynové vytápění, když největší oblibě se těší závěsné plynové kotle a kondenzační plynové kotle.

Princip fungování kondenzačních kotlů

Kondenzační kotle získaly svůj název podle principu kondenzace, který je během jejich provozu využíván. Díky tomuto principu lze docílit účinnosti neuvěřitelných 108 %!

Tento zázrak je umožněn tím, že zatímco konvenční kotle odvádějí spaliny do komína, aniž by je dále využívaly, kondenzační kotle jsou schopny využít latentní teplo, což jim dovoluje větší plocha výměníku kotle.

V průběhu spalování v kotli vzniká jisté množství vodních par, které společně s oxidem uhličitým a jinými produkty hoření tvoří spaliny, jež jsou odváděny pomocí spalinové cesty do vnějšího ovzduší.

Kondenzační kotle Junkers pracují na tom principu, že spaliny ochlazují pod teplotu jejich rosného bodu, což má za důsledek změnu jejich skupenství a část tepelné energie vodní páry je následně za pomoci kondenzačního výměníku předána topné vodě. Ochlazená voda se vrací z topného systému nazpět do kotle. Zjednodušeně je možné konstatovat, že vratná voda je daným způsobem předehřívána.

Vyšší investice do kondenzačního kotle se poměrně brzy vrátí

Investice do kondenzačního kotle je sice o něco vyšší, s ohledem na jeho účinnost a dokonalejší regulaci, jež dosahuje úspory nejméně 20 % nákladů, je ale možné očekávat její návratnost již zhruba po třech nebo čtyřech letech.

Kondenzační kotle fungují s nižší teplotou vody v radiátorech, když topí v takzvaném kondenzačním režimu, čímž je dosaženo úspor na vytápění. Také obsah škodlivin je u kondenzačních kotlů Junkers snížen na minimum.

Konvenční kotle jsou dnes již také ekologické

Pro konzervativce vyrábí Junkers i konvenční kotle. Také ony vynikají úsporností. Při jejich výběru by měli zájemci přihlížet především k výkonu, spotřebě, typu paliva, účinnosti, náročnosti obsluhy i k množství škodlivin, jež se dostanou do ovzduší.

Plynové kotle jsou vyráběny pro zemní plyn nebo propan. Příznivce ekologie jistě potěší, že současné plynové kotle Junkers fungují tím způsobem, že jsou emise škodlivých látek do ovzduší velice nízké.

Některé typy dokonce disponují nízkoemisními hořáky a získaly známku „Ekologicky šetrný výrobek“.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This