Podřezání domu – na co se připravit a s čím počítat

Oznámkuj článek

Podřezání domu je pojem, který připomíná zabíjačku. Svým způsobem je však opravdu velmi drsný vůči stavbě a dá se považovat za jednu z nejzásadnějších událostí, kterou starý vlhnoucí dům zažije při pokusu zamezit vlhkosti a vůbec problémům v jeho nové podobě.

V rámci rekonstrukce je podřezávání domu prvotním řešením, které má omezit přístup vlhkosti vzhůru po zdivu, ale zejména je jeho úkolem spojit izolaci ve zdivu s izolací podlah, což následně slouží pro vytvoření takzvané izolační vany. Pokud se rozhodnete pro podřezání svého domu, vězte, že cesta zpět už není. Na co se tedy určitě připravte?

Příprava na podřezání domu

Pokud váš dům čeká podřezávání, nepochybně oceníte několik rad o tom, s čím opravdu počítat a čemu se nevyhnete.

Prioritně se při tomto úkonu počítá s neobývaným domem ve velmi špatném stavu. Podřezávané jsou však i domy, kde se bydlí. Počítejte však určitě s tím, že už nic nebude tak jako před tím a smiřte se s tím, že ztratíte obkladačky v koupelně, bude nutná vyměnit kabeláž, krásné stěny pokud je nezničila vlhkost již nebudou krásné a všechno to, co se nachází v oblasti úplného spodku podlahy už bude vypadat zcela jinak.

  • Podřezávání probíhá buď pracně a dlouhodobě pomocí ruční pily, nebo rychleji pomocí speciálních motorových pil. V každém případě však řezání dělá velký nepořádek a prach. Případné zařízení domu v místnosti je nutné zakrýt a zajistit.
  • Při podřezávání koupelen je nezbytné vysekat obklad a přijdete také o omítku po obvodu domu.
  • Z pomezi zdiva se vyřezává stará malta a do tohoto prostoru se vsouvá izolační materiál, který zastaví postup vody nahoru. Tato malta tvoří prach v místnosti.
  • Od stěn musí jít všechno zařízení dostatečně daleko na to, aby byl možný průchod pracovníka alespoň na jeden metr.
  • Izolační materiál při kompletní rekonstrukci spojují s podlahovým materiálem. Při čistě podřezávání a izolaci je možné, že stěny oholí od omítky a obkladu s tím, že tuto izolaci nespojují s jinou a novým obkladem a omítkou ji zakryjí. Není to ideální řešení, protože určitá vlhkost zde bude stále od podlahy a procházet může i přes omítku. Platí, že jen částečné podříznutí nemusí mít ten účinek, který jste od nákladné služby očekávali.
  • Dělníci od vás budou potřebovat jasné informace o přítomnosti elektrických a jiných rozvodů. Tato informace je velmi důležitá, případně dojde k vypnutí celé energie, vody a plynu pro zamezení možných komplikací.
  • Podřezávají minimálně dva. Je nezbytné, aby z každé strany zdi byl dohled nad trubkami radiátorů, nad přesností řezu, ale dohlíží se také na průchodnost mezi cihlami, kabeláže, zmíněné rozvody apod.
  • Podřezávání z jedné strany, například pro nespolupráci souseda, je možné. Mírně to věci komplikuje zejména z důvodu, že vaše zdi budou z opačné strany odhaleny. Může docházet k procházení hmyzu, vlhkosti a podobně. V každém případě jste nuceni informovat souseda o záměru podřezávat a výhodou je nepochybně zpřístupnění prostoru od něj.
  • Nákladnost je sama o sobě věcí, na kterou se určitě připravte. Podřezávání staršího domu se pohybuje v okolí 50 000 kč . Ne vždy je součástí služby i úklid.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This