Pořiďte si vakuový manipulátor pro Váš projekt a získejte významnou konkurenční výhodu

Realizujte své zakázky pomocí moderní techniky, která ulehčí práci Vašim zaměstnancům, a Vy tím získáte výraznou konkurenční výhodu. Koupě vakuového manipulátoru je investicí s nadprůměrnou návratností, protože svou práci odvádíte rychleji, přesněji a šetříte personální náklady firmy. Zjistěte, v čem spočívají hlavní výhody těchto přístrojů a mezi jakými druhy můžete vybírat.

Hlavní přednosti vakuových manipulátorů

  • VYSOKÁ EFEKTIVITA PRÁCE A ZRYCHLENÍ VŠECH PROCESŮ
  • MAXIMÁLNÍ BEZPEČNOST
  • VÝRAZNÉ SNÍŽENÍ RIZIKA VZNIKU PRACOVNÍCH ÚRAZŮ A ŠKOD NA MATERIÁLU
  • JEDNODUCHÉ OVLÁDÁNÍ
  • MOŽNOST PRACOVAT VE VÝŠKÁCH A STÍŽENÝCH PODMÍNKÁCH
  • UMOŽŇUJÍ PRÁCI ZA JAKÉHOKOLIV POČASÍ – HORKO, DÉŠŤ, CHLAD

Nejčastěji používané druhy ve výrobě, na stavbě a v zemědělství

Samonasávací

Slouží pro zdvih a manipulaci neprodyšných, hladkých břemen typu sklo, plech, plast apod. Čím těžší předmět je přenášen, tím vyšší podtlak se vytvoří. Transport v horizontální poloze. Ke svému provozu nepotřebují elektřinu, stlačený vzduch, ani jiný zdroj cizí energie.

Je možné použít ho na kterémkoliv zvedacím zařízení.

Elektrické

Horizontální i vertikální transport mírně prodyšných a neprodyšných břemen jako je například beton, panely, dřevotřískové dřevo, plech a další. Napájeny jsou elektricky napájenou vývěvou.

Používá se tam, kde není možné použít samonasávací manipulátor. Může to být dáno povahou povrchu, silnou korozí i velkou hmotností.

Elektrické manipulátory jsou ovládány ovladačem nebo ručním ventilem.

Hadicové

Vhodné v případě potřeby rychlého transportu krabic, pytlů a kterýchkoliv jiných prodyšných i neprodyšných břemen. Podtlak neslouží jen k přisátí, ale především ke zvednutí břemen. Jsou hojně k vidění v prádelnách, kde by zvedání při nevhodné poloze mohlo způsobit poškození zdraví. Používají ho taky zásilkové a logistické firmy či spedice.

Přísavkové

Uplatnění nacházejí v případě manipulace s tabulemi skla a při oplášťování budov. Po zavěšení na zdvihací zařízení umožňují práci v horizontální i vertikální poloze. Zdrojem vakua je vývěva.

Podívejte se, jak je možné zvedací zařízení změnit na luxusní hotel.

Výběr vhodného přístroje pro Váš projekt

Výběr konkrétního přístroje je nutné uzpůsobit typu břemen, která budou nejčastěji manipulována. Zohledněte při tom také jejich průměrnou váhu.

Jednotlivé typy manipulátorů se liší podle toho, jestli s nimi plánujete pracovat v exteriéru či interiéru.

S ohledem na to, jestli potřebujete přístroj pro více projektů, nebo jen nárazově, zvažte, jestli se Vám více vyplatí pronájem či koupě.

Vyplatí se Vám spíše pronájem nebo koupě?

Pokud víte, že ve Vašem provozu využijete manipulátor na denní bázi, upřednostněte koupi. Z dlouhodobého hlediska Vás koupě vyjde výhodněji, než opakovaný pronájem. Manipulátory jsou stroje, se kterými velmi rychle získáte výhodu proti Vaší konkurenci, protože budete stíhat více práce za méně času. Navíc bude zachována vysoká kvalita.

Pronájem se vyplatí v případě, kdy potřebujete stroj pro jednorázový projekt. Výhodou je, že si ho můžete pronajmout rovnou i se zkušenost obsluhou.

V článku jsme uvedli hlavní výhody vakuových manipulátorů a představili typy, se kterými se na stavbě, ve výrobě a zemědělství můžete nejčastěji setkat. Jako zákazník máte možnost si přístroj koupit, nebo pronajmout. Bez ohledu na to, pro jakou možnost se rozhodnete, nezapomínejte, že je vždy nutné zajistit maximální bezpečnost všech pracovníků. Obsluhu i údržbu musí provádět lidé k tomu proškolení a oprávnění. Jako firma máte také povinnost vést průvodní dokumentaci obsahující pokyny od výrobce a provozní dokumentaci, kde jsou veškeré informace o provedených změnách. Udělejte si test a zjistěte, jak moc se vyznáte v pravidlech bezpečnosti práce.

Podle jakých kritérií byste mezi Vašimi zaměstnanci vybrali člověka, který by byl oprávněný manipulovat se strojem a zajišťovat jeho údržbu?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This