Posuvné dveře jsou ideálním řešením hlavně pro menší byty

Posuvné dveře
Rate this post

Napadlo vás opakovaně, že se ve svém bytě cítíte jako sardinky v plechovce, a lámete si hlavu nad tím, jakým způsobem by bylo možné tento omezený prostor zvětšit.

Jednu z variant řešení představují posuvné dveře, které ušetří místo, jež zabírají křídla dveří. To přitom vůbec nemusí být zanedbatelný prostor, přičemž je možné jej využít mnohem efektivněji!

Posuvné dveře se snadno otevírají

Posuvné dveře na stěnu fungují na jednoduchém principu, když se dveřní křídlo neotevírá za kliku dovnitř nebo vně místnosti, ale k otevření postačí jednoduchý pohyb ruky po kolejnicích podél stěny.

Z toho důvodu jsou posuvné dveře často realizovány ve stavbách, kde žijí zdravotně handicapovaní lidé, pro něž mohou klasická dveřní křídla někdy znamenat takřka neřešitelný problém.

Posuvné dveře na kolejnicích se obejdou bez náročné rekonstrukce

V okamžiku, kdy se rozhodnete pro posuvné dveře na kolejnicích, se navíc nemusíte obávat žádné rozsáhlé rekonstrukce s nutností nákladného a nepříjemného bourání. Naopak kdybyste trvali na posuvných dveřích do pouzdra, bourání a sekání se nevyhnete!

Posuvné dveře do bytu ocení i rodiny s menšími dětmi, protože jejich tichý chod šetří nervy obyvatel domácnosti, které často trpí hlasitým práskáním dveří.

Posuvné dveře v současnosti představují i oblíbený designový doplněk, když na trhu se lze setkat s dřevěnými, laminovými i částečně prosklenými dveřmi v rozličném barevném provedení.

Posuvné stěny oddělující interiér a exteriér jsou žhavou novinkou současnosti

Na identickém principu pracují i posuvné stěny, jež nemusí nutně sloužit jen v interiéru, ale v moderně zařízených bytech oddělují i vnější a vnitřní prostředí.

Tyto efektní stěny se často otevírají mechanicky, ale setkat se lze i se stěnami na dálkové ovládání. Zpravidla disponují výbornými tepelně izolačními vlastnostmi.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This