Povlečení aneb spánek jako v bavlnce

Bavlněné povlečení
Bavlněné povlečení

Dopřejte si kvalitní spánek jako v bavlnce

Spánkem trávíme téměř třetinu života a jeho kvalita významně ovlivňuje naše pocity, nálady a dlouhodobě také náš zdravotní stav. Velký vliv na dobrý spánek přitom má krom roštu postele a matrace také povlečení. To rozhodně nestačí vybírat jen podle vzhledu. Jak se v něm budeme v průběhu noci cítit a jestli se ráno budeme probouzet s pocitem svěžesti totiž ovlivňují i materiály, ze kterých je vyrobeno. Víte, které z ložních materiálů patří pro své skvělé vlastnosti dlouhodobě mezi favority?

Mezi tradičně nejoblíbenější patří bavlněné povlečení, které je nádherně měkké, prodyšné, dobře saje vlhkost a je na dotyk příjemné lidské pokožce. Je to sázka na jistotu do každého ročního období a nebude vám v něm nikdy ani horko, ani zima. Další jeho předností je vysoká odolnost vůči praní a sušení, takže se u něj nemusíte obávat nevzhledných blednoucích barev nebo ztráty tvaru. Cenou za to je ovšem jeho vyšší mačkavost, takže je nutné ho po každém vyprání žehlit. Bavlněné povlečení si můžete pořídit v široké paletě barev od jemných přes pestřejší až po celou řadu atraktivních motivů.

Bavlněné povlečení
Bavlněné povlečení

Nevýhodu pracné údržby nekompromisně řeší krepová povlečení, která naopak není potřeba žehlit vůbec. Není proto divu, že si díky této vlastnosti vydobyla mezi uživateli značnou popularitu. Vyrábí se z čisté bavlny a vyznačují se díky tomu měkkostí, dobrou prodyšností a izolačními vlastnostmi. U krepového povlečení je však třeba dávat pozor na fakt, že ne všem lidem je jeho povrch na dotyk příjemný.

Krepové povlečení
Krepové povlečení

Při nákupu ložního prádla pamatujte na staré osvědčené rčení, že nemáte tolik peněz, abyste mohli kupovat laciné věci. Nízká cena a nejasný původ totiž s sebou obvykle přináší nejen pochybnou kvalitu a omezenou životnost, ale také problémy s reklamací. Spolehnout se naopak můžete na česká povlečení od tradičních a prověřených tuzemských výrobců. Na nich opravdu budete spát jako v bavlnce.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This