Pozvěte své přátele do domácího baru!

Barová stolička

Posedíte rádi s přáteli, ale nechce se Vám kvůli tomu navštěvovat veřejné bary? Vadí Vám kouř z cigaret, přílišný hluk nebo společnost některých nevítaných hostů? V tom případě není nic jednoduššího než založit si bar doma a posedět si s přáteli zde, kde o tom, koho pozvete, rozhodujete jen vy sami.

Dobrý posed je základ výborné zábavy!

Pamatujte na to, že pro příjemné posezení je třeba vybrat co nejlepší barové stoličky. S hostem, kterému se bude špatně sedět, jistě příliš velká zábava nebude! Na co je nutné brát při výběru především ohled? Stolička by měla hlavně zapadnout do interiéru a být v harmonii s prostředím, v němž se nachází.

Výška stoličky by měla být v souladu s proporcemi návštěvníků

Výše barové stoličky se zpravidla pohybuje okolo 75 cm. Pokud k Vám tedy na návštěvu nechodí basketbalový tým, je užitečné se touto radou řídit. Host bude mít desku samotného baru v ideální výšce 90-100 cm, což pro něho bude nanejvýš pohodlné. Když budete chtít stoličky využívat i jinde, můžete si zakoupit nějaké výškově nastavitelné.

Textilní čalounění Vás může potrápit

Čalounění je další důležitý prvek, jenž je třeba při výběru zohlednit. Jestliže bude Váš bar poměrně často využíván, nepořizujte si čalounění textilní. Tím na sebe jen upletete bič, protože tento typ se velmi rychle špiní. Tuto službu mnohem lépe splní cenově dostupná koženka. Pokud se chcete před svými přáteli blýsknout, můžete zvolit i čalounění kožené.

Divočejší design si dopředu vyzkoušejte

Design barových stoliček je rozličný a nápaditý. Rozhodně zde neplatí, že čím je divočejší, tím musí být nutně také lepší. Jestliže se k nějakému podobnému kroku odhodláte, rozhodně si stoličky nejprve v daném prostoru vyzkoušejte. Řadu cenných rad nejen k této problematice naleznete na webových stránkách jako slad.sk nebo stavebnecentrum.sk.

Nejdůležitější vlastností barové židličky by měla být její pohodlnost

Při výběru barové židle do kuchyně nezapomínejte na to, že její estetická funkce je sice důležitá, primárně se ale stále jedná o sedací nábytek. Ideální barová židlička by proto měla vynikat především svojí pohodlností. Barových židlí je v současnosti na trhu opravdu pestrý výběr. Stačí strávit pár chvil na internetu a brzy objevíte barovou židli, která bude do interiéru vaší kuchyně pasovat. Barové stoličky se nejčastěji dělí podle materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Obvykle je možné setkat se s dřevěnými barovými stoličkami, kovovými barovými židlemi a s plastovými barovými židlemi.

Dřevěné barové židle

Klasiku představují dřevěné barové židle, které vynikají dlouhou životností. Dřevěné barové stoličky jsou ke koupi celodřevěné, ale také s praktickým čalouněním i koženým potahem. Hodí se pochopitelně především do interiéru ze dřeva.

Kovové barové židle

Kovovou barovou židličku si běžně představíme s praktickým čalouněným sedákem, který je příjemný na sezení. Zásluhou svého moderního vzhledu vynikají především v moderních kuchyních.

Plastové barové židle

Plastových barových židlí se na trhu objevuje značné množství díky svému materiálu, protože se velmi dobře formují. Hospodyně je mají v oblibě také kvůli tomu, že se snadno udržují. Nevynikají příliš velkou životností, a proto se hodí hlavně pro občasná posezení.

Ceny barových židlí

Cena barové židle je odvislá od celé řady parametrů. Mezi nimi mají klíčovou úlohu materiál, značka i design. Běžná barová židle z kovu a dřeva stojí okolo 500 korun. Pohodlná barová židle s koženým polstrováním je záležitostí o něco dražší, když vyjde na 1000 až 2000 korun. Moderní plastové židle není problém sehnat za cenu okolo 800-100 korun. Záleží jen na vás, zda budete ochotni sáhnout hlouběji do peněženky a pořídit si případně i některé designové kusy za mnohem vyšší ceny.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This