Příčiny oblíbenosti LED žárovek

LED žárovka

Klasickým žárovkám pomalu ale jistě zvoní hrana a začínají být k vidění asi tak často jako sněhové přeháňky ve střední Africe.

Zamysleli jste se někdy nad tím, čím je zapříčiněna obliba LED žárovek? Každý samozřejmě na prvním místě jmenuje jejich úspornost, to je ale jen jedna z jejich nesporných předností.

LED žárovky jsou maratónci mezi různými druhy osvětlení

LED žárovky vynikají rovněž svojí mimořádně dlouhou životností. Vydrží v provozu až 50 000 hodin, což je v porovnání s klasickými lineárními halogenovými žárovkami, jež mají životnost zhruba 2 000 hodin, velmi podstatný rozdíl.

K tomu se vyznačují i mnohem větší odolností vůči mechanickému poškození a vibracím.

LED žárovky vynikají odolností vůči vypínání a zapínání

Každý si jistě vzpomene i na to, jak citlivé byly staré žárovky na časté vypínání a zapínání.

Pokud si pořídíte LED žárovky, na nic podobného se nemusíte vůbec ohlížet. Pokud to vydrží vaše nervy, mohou vaše ratolesti blikat podle libosti!

LED žárovky šetří životní prostředí

V dnešní době je mimořádný důraz kladen na životní prostředí a LED žárovky jsou v tomto smyslu ideálním řešením, protože se v nich nenachází žádné toxické látky, olovo nebo rtuť. Díky tomu odpadají jakékoli starosti s jejich následnou recyklací.

LED pásky posvítí tam, kam se jiné svítidlo nedostane

Hitem dnešní doby jsou potom takzvané LED pásky, jejichž prostřednictvím je možné zajistit vkusné osvětlení i v místech, kde instalace jiných svítidel nepřipadá v úvahu.

Typickým příkladem využití LED pásek jsou pracovní plochy kuchyňských desek. LED pásky, jež mají nižší výkon, se uplatní rovněž jako doplňkové dekorativní osvětlení do podhledů nebo vitrín.

Jestli ve vás výše uvedené informace vzbudily zájem, rozhodně se vyplatí navštívit stránky ledakce.cz, kde se můžete blíže seznámit s různými druhy tohoto osvětlení.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This