Připravujeme výbavu a pokojíček pro miminko

Hračky pro miminko

Příchod miminka je pro každou rodinu velkou událostí, ale obnáší také mnoho příprav. Zvažujete jakou vašemu děťátku vybrat výbavičku a jak zařídíte jeho první pokojíček? Přeci jen věcí, které budou potřeba, je celá hromada, navíc nemusí často splňovat vaše požadavky. Pro náročné a šikovné maminky je zde stále možnost ušít si vše, včetně oblečků a hraček, vlastnoručně, dle svého gusta a s ohledem na kvalitní materiály. Pár rad pro začínající švadlenky a také nadšené dekoratérky dětského pokojíku naleznete v tomto článku.

Začněte výběrem materiálu

Máte chuť vrhnout se do práce, ale nevíte kde začít? Zaměřte se na výběr materiálu, který musí být velmi jemný a zároveň kvalitní. Rozhodně myslete na to, aby látka dobře odváděla dětský pot, byla prodyšná a vhodná pro citlivou pokožku miminka. Nehodí se materiály náročné na údržbu, přeci jenom u nejmenších dochází k častému výskytu skvrn nejrůznějšího charakteru, proto preferujte praktičnost. Na dětské oblečky nepřišívejte jakékoliv ornamenty či knoflíky, které by dítě mohlo ukousnout a polknout. Krom oblečků můžete do své výbavičky ušít nejrůznější deky, polštářky nebo vaky. K dílu budete potřebovat kromě kusu vlastní fantazie a zručnosti také textilní galanterii. Těžkou hlavu s tím, jak budete vše potřebné shánět po celém městě, si nedělejte. Dnes si můžete širokou nabídku výrobků pohodlně objednat z tepla domova na eshopu, kterým je příkladně waldes.cz, patřící pod tradičního českého výrobce KOH-I-NOOR.

Šikovná maminka zvládne i originální hračku

Pokud patříte mezi ty šikovnější švadlenky a máte chuť vrhnout se na větší výzvu, ušijte svému děťátku hračku do postýlky nebo kočárku. Zde máte větší možnosti při výběru materiálu, ovšem opět je třeba myslet na to, že miminko bude hračku žužlat a látka nesmí pouštět žádnou barvu. Také zde se vyhněte přišívání menších předmětů, které lze polknout. Co se týče výplně, ideální volbou je ovčí rouno, které naleznete v nabídce textilní galanterie.

Pokojíček plný pohody

Pokud máte výbavičku kompletní, ať už vlastní rukou, nebo jste ji částečně obstarala jinde, přichází krásné chvíle při dekorování a přípravě pokoje pro novorozeně. Krom klasického nábytku, který zahrnuje postýlku, přebalovací stůl a komodu pro uložení věcí, bude pokojíček veselejší, pokud jej dozdobíte vhodným bytovým textilem. Jedná se o záclonu, povlečení, polštářky a také ručníky. Základním pravidlem pro výběr tohoto segmentu je opět kvalita a praktičnost. U ručníků preferujte dobrou savost, záclony krom estetického rázu musí splňovat také efektivní ochranu před cizími zraky. Nezapomínejte na pravidlo, že méně je někdy více, pokojíček vašeho miminka musí být útulný a nesmí hýřit přílišnou pestrostí ani ornamenty. Ideálně vše laďte tón v tónu, pokojíček je harmonické místo, kde se ti nejmenší cítí bezpečně, pohodlně a skutečně doma.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This