Domácí lázně u vás v koupelně

Quinoa

Osud k vám nebyl úplně vstřícný a zařadil vás mezi alergiky nebo lidi s citlivou pokožkou? Rozhodli jste se sami, že chcete svoje tělo vystavovat co nejmenšímu působení chemických látek? V dnešní době již to není žádný problém. Přírodní kosmetika zažívá skutečný progres!

Ve vaší koupelně byste neměli postrádat mořskou houbu na mytí těla, lufu ani pemzu

Dnes již nemusíte jezdit do lázní, ale můžete si je sami udělat v pohodlí domova. Jestliže se k tomuto kroku odhodláte, určitě byste neměli opomenout produkty, mezi něž patří mořská houba na mytí těla, lufa i pemza. Lufu si dokonce můžete sami vypěstovat a masážní žínku si z ní vyrobit svépomocí. Pemza je speciální hornina s drsným povrchem, kterou lze použít k mechanickému odírání odumřelé kůže z nohou. Ve vašich domácích lázních by rozhodně neměla chybět ani mořská sůl do koupele.

Quinoa – objevený poklad starých Inků

Pečovat o své tělo byste však měli nejen zvnějšku, ale také zevnitř. V současnosti se na trhu objevuje celá řada superpotravin, které mají garantovat svému uživateli delší a kvalitnější život. Mnoho z nich sice více slibuje, než skutečně vykoná, to se však rozhodně netýká semen rostliny quinoa. Již staří Inkové ji uctívali jako „Matku zrn“ a povinně ji u nich museli konzumovat válečníci i malé děti. Moderní věda jen potvrdila jejich dávnou moudrost. Semena jsou mimořádně bohatá na vlákniny, bílkoviny, minerály, vitamín E a komplexní uhlohydráty. Zásluhou své příjemné struktury i neutrální chuti se hodí ke všestrannému použití v každé kuchyni.

Výše zmíněné vymoženosti můžete poměrně komplikovaně shánět, pohodlnější je však samozřejmě navštívit stránky některého z ověřených internetových prodejců. Mezi ně patří bezesporu i HOME SPA. Vyzkoušejte některý z nabízených produktů a ověřte si sami, že naši dávní předci věděli o fungování našeho těla víc, než si jsme dnes ochotni připustit. Jim dobře známá tajemství přírody jen postupně rozkrýváme!

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This