Proč si pořídit venkovní rolety

Venkovní rolety
Oznámkuj článek

Ve Středomořských oblastech se domy neobejdou bez venkovních okenic. U nás se spíše hodí venkovní rolety nebo žaluzie. Léto sice máme rádi všichni, bohužel přímé sluneční záření nás v domácnosti obtěžuje a může způsobit neplechu. Nepříjemné horko nám pomohou zmírnit venkovní žaluzie a rolety pro zastínění oken. Kvalitní venkovní rolety vám dodá například firma 3 mont. Pořízení rolet je významnou investicí.

Proč mít v oknech venkovní rolety?

Díky tomu, že mezi sklo svého okna a přímé sluneční paprsky umístíte překážku, nedojde k rozehřátí okenního skla a díky tomu nebude vaše domácnost rozpálená, v pokoji bude velmi příjemné klima.

Venkovní rolety známe především ve výlohách obchodů, nicméně postupem času si našly své uplatnění i v běžných domácnostech. Roletové lamely jednoduše v případě potřeby vyrolujete do schránky, která je umístěna nad oknem. Plastové či hliníkové lamely jsou umístěny v postranních lištách vedle oken.

Jak venkovní žaluzie, tak venkovní rolety vám přináší celou řadu výhod. Ochrání vaše okno nejen před přímým slunečním žárem, ale i naopak před nepříznivými vlivy jako jsou kroupy. Díky tomu se prodlouží životnost vašich oken. Rolety mají výborné tepelně izolační vlastnosti, ale dokáží i zabránit pronikání hluku do místností. Je potřeba mít zcela sklopené lišty. Při použití venkovních rolet v ložnici máte jistotu, že vás brzy ráno nevyženou sluneční paprsky z postele. Venkovní rolety umí ochránit také váš dům či chalupu před zloději. Dají se pořídit i odolné typy, které mají motorek a dají se uzamknout.

S vnějším zastíněním oken musíte počítat s vyššími výdaji, oproti klasickým vnitřním roletám, nicméně je skutečně oceníte v okamžiku, kdy nastane velmi horký den či naopak velmi nepříznivé počasí, kdy by kroupy mohly rozbít okenní výplň, apod.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This