Proč si pořídit zatravňovací dlažbu?

Zatravňovací dlažba
Oznámkuj článek

Nejste si úplně jisti, k čemu je zatravňovací dlažba dobrá? V tom případě je tento článek určen právě pro vás!

Na následujících řádcích jsou přiblíženy výhody zatravňovací dlažby a charakterizovány její různé druhy. Možná s překvapením zjistíte, že zatravňovací dlažba je právě to, co hledáte!

Zatravňovací dlažba pomůže zpevnit příjezdovou cestu nebo parkoviště

Pravděpodobně nemá smysl diskutovat o tom, že trávník vždy působí estetičtěji než pevná betonová plocha.

Zatravňovací dlažba pak představuje kompromisní řešení, když nechcete úplně rezignovat na trávník, ale potřebujete kupříkladu zpevnit příjezdovou cestu k domu nebo domácí parkoviště.

Zatravňovací dlažba

Údržba navíc není nijak náročná, protože zatravňovací dlažba si žádá stejnou obsluhu jako jakýkoli jiný zatravněný pozemek.

Druhy zatravňovací dlažby

Zatravňovací dlažba se nejčastěji dělí na betonové zatravňovací dlaždice a plastovou zatravňovací dlažbu.

  • Betonové zatravňovací dlaždice vynikají takřka neomezenou nosností. Na druhou stranu bývají méně odolné vůči nepříznivým klimatickým jevům. Přehřívání betonu v letních měsících může mít za důsledek nadměrné vypařování vody, což zapříčiňuje vysoušení trávníku.
  • Plastové zatravňovací částice se ještě rozdělují na tenkostěnné se zámky a silnostěnné. U prvních není při pokládce potřebný obrubník, nekloužou a disponují větším podílem zatravněné plochy. Druhý typ se hodí pro pokládku mezi obrubníky, přičemž podíl zatravněné plochy je o něco nižší. Plastové částice se mohou chlubit takřka neomezenou životností.

Vegetační dlažba chrání i proti erozi

Vegetační dlažba může být využita, i když se buduje venkovní schodiště. Předností vegetační dlažby je jednoduchá manipulace.

Tvar a profilované spodní plochy dovolují rychlejší odvodnění nadměrně vlhkých pozemků, jež jsou navíc ještě bráněny proti erozi.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This