Proč tepelné čerpadlo? Jelikož je úsporné a ekologické

Řešíte vytápění? Pokud ano, jsou pro mnohé hlavní prioritou nízké náklady, ke kterým se přidávají další klíčové věci, jako je jednoduchost provozu, ekologie či příznivá pořizovací cena. Při výběru se jistě dostanete i k tepelným čerpadlům. Podívejte se na fakta, o nichž dost možná nevíte, a která vám pomohou v rozhodnutí, zda pro vás budou vhodnou volbou.

Úspora jako hlavní klad

Mluví se o tom v podstatě neustále. Hlavní klad tepelných čerpadel je v tom, že jsou velmi úsporná. Sice využívají elektrickou energii, ale ne v takové míře, jako např. elektrokotle nebo různé přímotopy. Elektřina u tepelných čerpadel slouží jen k pohonu kompresoru. Energie určená k vytápění se bere jinde. V tom tkví jejich unikát.

Berou energii, která je zdarma

Ke svému pohonu potřebují minimum elektrické energie. A kde se bere ta zbývající? Záleží na tom, jaká tepelná čerpadla máme na mysli. Laicky řečeno můžeme říci, že energii, která je následně přeměněna na teplo, čerpají z okolního prostředí. A to například ze země, ze vzduchu, nebo z vody. Je jasné, že tato energie je zcela zdarma, což se následně pozitivně podepisuje právě na úspornosti vytápění.

Pro toho, komu záleží na ekologii

Elektřina je dlouhodobě považována za takzvanou čistou energii. Jak proto, že se často získává z obnovitelných zdrojů, tak proto, že když jí doma využíváte, nijak neznečišťujete své okolí. Hlavně v porovnání s klasickými kotly na tuhá paliva, ve kterých se pálí dřevo, uhlí, a v těch starších doslova vše, co přijde pod ruku. Z tohoto důvodu je tepelné čerpadlo dobrou volbou do budoucna, kdy lze očekávat zavádění nejrůznějších sankcí, které se primárně dotknou majitelů standardních kotlů.

K vytápění jakéhokoliv objektu

Díky rozmanitosti tepelných čerpadel je možné mluvit nejen o rozdílných typech podle zdroje energie. Nelze zapomínat ani na různá výkonová provedení, díky čemuž se mohou hodit k vytápění v podstatě jakékoliv nemovitosti, od tolik populárních malých bungalovů, až po velké několika generační domy. Kalkulačka úspor pomůže určit to, jak vysoké mohou být budoucí náklady v porovnání se stávajícím řešením. Jedno je jisté – budou nižší. Otázkou je, o kolik. Daná částka obvykle řadu lidí překvapí svou výší, protože zjistí, o jak levné vytápění se jedná.

Dlouhá životnost je samozřejmostí

Pořízení takzvaného tepelka není žádnou nedostupnou investicí. Zvláště, pokud mluvíme o dlouhodobém časovém horizontu, který se spojený s úsporou nákladů. Instalované tepelné čerpadlo se obvykle samo zaplatí během několika let provozu a každý další rok končí nemalé úspory v kapsách majitele. Samozřejmě konkrétní vliv má i samotná značka. Zde musíme doporučit ryze českého výrobce tepelných čerpadel, firmu Master Therm, která se řadí mezi skutečnou špičku, jejíž produkty jsou zárukou spolehlivosti a dlouhé životnosti, a proto jsou doporučovanou volbou při hledání řešení vytápění domu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This