Proč zvolit lité podlahy?

Lité podlahy

Rekonstruujete byt nebo dokonce stavíte rodinný dům? V tom případě se jistě rozhodujete, jaký typ podlahy zvolit.

Jestliže chcete jít s dobou, na betonové podlahy již dnes zapomeňte. Trendem dnešní doby jsou lité podlahy. Ty mají hned několik předností, s nimiž se můžete na následujících řádcích seznámit.

Lité podlahy takřka nenaruší chod domácnosti

Anhydritové podlahy se chlubí především tím, že jejich zhotovení je nejen rychlejší, ale také přesnější.

Realizace lité podlahy v tradičním rodinném domě zpravidla nezabere více než jeden den! Již druhý den je možné po podlaze chodit a po čtyřech až pěti dnech ji lze zatěžovat. Podlahy jsou zcela rovinného charakteru a v podstatě mohou představovat finální podlahovou vrstvu.

Výhody litých podlah

Rozdíl proti betonovým podlahám spočívá i ve skutečnosti, že lité podlahy jsou vylévány v tloušťkách okolo 40 mm, kdežto u betonových podlah je to 50-60 mm. Nevýhodou betonových podlah je skutečnost, že u nich nelze vylít veškeré dutiny.

Lité podlahy jsou naopak pro lidi, kteří si chtějí pořídit podlahové vytápění, ideální. Velmi dobře se vytápějí a mají výbornou tepelnou vodivost.

Přibližnou cenu anhydritové podlahy si nechte odhadnout zdarma dopředu

Nutno zdůraznit, že u anhydritové podlahy ceník jednoduše neurčíte. Konečná cena má totiž spojitost s mnoha prvky, mezi něž se mimo jiné počítá plocha podlahy, její tloušťka, ale i umístění stavby.

Solidní společnost nicméně dopředu nezávazně a zcela zdarma zašle konkrétní cenovou nabídku na danou podlahu.

Samonivelační potěr je garancí rovného, hladkého a pevného povrchu

Samonivelační potěr u litých podlah garantuje ideální rozprostření, přičemž výsledkem je rovný, hladký a pevný povrch, jenž se obejde bez dilatačních spár.

Položit je na něj možné jakoukoli podlahovou krytinu. Po pokládce anhydritové podlahy se není třeba bát nějakého dlouhého úklidu prachu a dalších nečistot.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This