Pusťte se do rekonstrukce! Jde to snadno

okna

Koupili jste starší dům a chcete si v něm vytvořit hnízdo, kde se vám bude dobře bydlet? Nebo jen potřebujete zútulnit váš stávající byt a trošku ho zmodernizovat? Podívejte se, jak na takovou rekonstrukci, abyste brzy nepřišli o nervy.

Rozmyslete si, co budete rekonstruovat a kdy

Především je důležité rekonstrukci naplánovat. Není dobré se do zásahu v bydlení pouštět ze dne na den. Mohli byste zjistit, že to nepůjde tak, jak jste si představovali. Rozmyslete si dobře, co vlastně chcete rekonstruovat.

  • Celý byt
  • Koupelnu
  • Kuchyň

Místností je samozřejmě více, myslete ale na to, že nejde zrekonstruovat celý byt během dvou dnů. Jaké jsou tedy priority? Druhým faktorem bývá rozpočet a je důležité mít vždy nějakou rezervu. Ti, kteří mají starý rodinný dům, by vám potvrdili, že vždy se vyskytne něco, s čím člověk nepočítal. V těchto starých domech je při rekonstrukci oken vhodné používat dřevěná okna aby dům mohl „ dýchat“. Když si nejste jisti, informujte se například u svých blízkých a známých, jak jsou spokojeni s daným výrobkem.

Když už máte plán

Když máte vymyšleno, co chcete rekonstruovat, musíte si zvolit, jestli si budete místnosti opravovat sami, nebo si pozvete specializovanou firmu. I proto je potřeba plánovat dopředu, jelikož firma vám ze dne na den také nepřijede. Při rekonstrukci oken je velmi důležitý výběr kvalitních oken, to samé pltí i při výběru dveří. Vyhněte se levným a nekvalitním firmám. Jestliže budete chtít nová okna, vybrat si můžete z několika materiálů. V dnešní době nejpoužívanější okna, jsou plastová okna. Mají nespočet výhod, ale nejsou vhodná do všech typů domů a bytů.

Kdy vyměnit okna a dveře

Byt nebo dům na výměnu oken musíte dobře připravit. Důležité je zakrýt nábytek včetně topení. Hodně práce si ušetříte, když zakryjete vše i s podlahou. Možná si říkáte, že v létě je ta nejlepší chvíle. To si ale říká spoustu jiných zákazníků. Zkuste okna vyměnit mimo sezonu, firmy na to budou mít dostatek času a nebudou v časovém presu. Okna objednávejte dlouho před výměnou, jejich výroba pár týdnů zabere. Počítejte tedy s časovou prodlevou.

Výměna dveří

Při výměně dveří platí obdobná pravidla, jako u oken. Nejprve je vhodné rozmyslet si, jaké budete měnit. Zda jde o vchodové, interiérové nebo třeba požární dveře. Druhým faktorem při výběru, je materiál dveří, následně výplň dveří a v neposlední řadě pro vás bude důležitý také vzhled. Mezi důležité věci, které budete muset při zakázce také sdělit to, kam se dveře mají otevírat, jaký na nich bude zámek a samozřejmě rozměry. Při rekonstrukcích také zvažte, jestli pro vás nebylo lepší a praktičtější, abyste ve svém obydlí měli například posuvné dveře. Jejich výroba také nějakou dobu trvá, proto je objednávejte s dostatečným předstihem.

Když si nevíte rady

Rekonstrukce je poměrně náročná věc, nicméně pocit krásného a nového domova určitě stojí za to. Nicméně vyznat se, co je pro váš domov to nejlepší nemusí být jednoduché. Nevíte, co to jsou eurookna nebo jestli by byly vhodné pro vás? Pokud si nejste jisti, potřebovali byste radu a trápí vás nějaké otázky, neváhejte kontaktovat firmu www.jis.cz. Ochotně vám zodpoví všechny vaše dotazy.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This