Realizujte vaše představy o svícení v interiéru

LED žárovka

Určitě jste někdy měli, nebo dokonce stále ještě máte nesplněné sny a představy o tom, jak by ideálně mělo vypadat osvětlení ve vašem domě. Pokud nevíte, jak svoje plány realizovat, můžete se poradit buď s odborníkem, nebo se nechat inspirovat v řadě odborných návodů.

Jaká byla vůbec historie žárovky?

Jak asi všichni víme, vynálezcem žárovky byl Thomas Alva Edison, který tento převratný objev uskutečnil v roce 1879. Tehdy se svým týmem vytvořil zářivku velmi podobnou té dnešní, tedy se závitem. Nejen, že Edison vymyslel takto úžasnou věc, ale zasloužil se i o masové rozšíření žárovek do všech domácností. Tento zvrat samozřejmě vedl k revoluci ve využívání elektrických svítidel. Ve vynálezu žárovky nalezneme však i českou stopu. František Křižík totiž v roce 1880 vylepšil již existující technologii a vytvořil obloukovou lampu.

Co je vlastně světlo?

Světlo nabývá v naší řeči hned několika významů. Známe světlo jako elektromagnetické vlnění či jako proud částic. Určení přesné délky elektromagnetického vlnění bohužel není možné, protože jej každý člověk vnímá odlišně. Můžeme tak pouze definovat obecné rozpětí vlnových délek, ve kterých se pohybuje právě ta viditelná část.

Může světlo ovlivnit naše zdraví?

Ano, bohužel může. S nástupem moderních LED světel se tento vliv ještě mnohonásobně zvýšil. Většina zářivek je úsporná, což může mít velmi negativní vliv na kvalitu našeho vidění, a tedy i zdraví našich očí. Tímto způsobem můžete ovlivnit i zdraví a učební výsledky svých dětí. Když jim totiž zajistíte dostatečný eye comfort, budou dosahovat nejen lepších studijních výsledků, ale také se zmenší pravděpodobnost, že budou v budoucnu nosit brýle.

Výběr kvalitní žárovky je mnohdy podceňovaný proces, na který by však měly být kladeny velmi vysoké nároky.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This