Rekonstrukce plochých střech

Rekonstrukce plochých střech: zelená střecha

Vlastníků ploché střechy moc není, je to způsobené zejména tím, že lidé začali označovat toto provedení za nespolehlivé. Vyvedeme vás z omylu. Je to důvodem toho, že po celou řadu let se používaly nekvalitní materiály a také s řadou pochybení v samotné technologii pokládky.

Dnešní dobou pomalu, ale jistě opět získávají zpět svou ztracenou popularitu. V dnešní moderní architektuře jsou hojným počtem využívány. Pokud tedy zvolíte kvalitní firmu, která bude dodržovat stanovené technologické předpisy, můžete si být jisti, že životnost takové střechy je v řádech několika desítek let.

Rozlehlý trend vegetačních střech

Můžete se také setkat s označením tzv. zelené střechy. Jedná se právě o střechy ploché, které využívají vegetační vrstvu, jež může mít různou intenzitu výskytu zeleně. Na základě tohoto faktu se dělí na extenzivní a intenzivní. Skladba je pak poměrně dosti složitá, jelikož musí obsahovat řadu dalších vrstev, jako například drenážní, filtrační, hydroakumulační a vegetační. Správná volba jednotlivých vrstev v tomto ohledu je velmi důležitá, proto si dejte velký pozor.

Výhodou, kterou může leckdo z vás zpozorovat, bude jistě nespočet ekologických faktorů, ale také ochrana interiéru před náporem slunce a hluku.

Rekonstrukce není překážkou

Dnes je na trhu spoustu firem, které provádí rekonstrukci střech rodinných, ale i bytových domů. Ideální společnost pak naleznete tak, že s vámi nejdříve prokonzultuje současný stav a navrhne vhodné řešení.

Vzhledem ke zkušenostem, které by měli mít, dokáží odhadnout i takové příčiny, jež nejsou pouhým okem patrné. Můžete se spolehnout na přesné stanovení závad. Ve finále pak obdržíte konkrétní návrh. Rekonstrukce střechy nemusí být takovou překážkou, jak ji na první pohled vidíte. Stačí vybrat pouze ty patřičné profesionály.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This