Roh v kuchyňské lince a možná řešení rohové kuchyně

Rohová kuchyně

Jak vyřešit roh v kuchyňské lince je vždy komplikovaná otázka, zejména tehdy, pokud nejste pevně rozhodnutí a nechcete udělat chybu.

Rohy jsou komplikované místa, často je vyřešíme jednoduchým systémem dvou dvířek proti sobě, výsuvnými pultíky s poklicemi a hrnci, nebo při úspoře prostoru a financí jednoduše rohy použijeme jako police s jediným přístupem. No jsou i jiné způsoby, jak využít roh a vypadat to bude skvěle.

1. Trubky a pícky

Rohová kuchyně může být problém, pokud nenacházíte lepší využití rohů, než jen klasický 90 stupňový úhel a problémové otevírání jedné, druhé, nebo jen jedné ze dvou stran. Na této fotografii se jedná o poměrně oblíbený způsob, jak roh vyřešit.

Zalomit ho, obětovat trochu prostoru, který nebude více používán a budou se v něm jen rozvalovat  kabely a další rozvody. Hlavně však sporák má dostatek odsazení a zvyšuje se jeho bezpečnost. Sporák je v takovém případě bezpečný i co se týče vytahování a vkládání do trouby.

Rohová kuchyň

2. Čistě pracovní pult

Některé rohy by se dalo použít i pro praktické účely, například na pracovní stůl s odkládacím prostorem pod deskou. Ten je však použitelný v případě kuchyně jen na designové doplňky, například na nerezový koš. Vždyť zkuste tam postavit typický křiklavý plastový špinavý koš, z něhož vyčnívá lem tvořený igelitovým sáčkem na odpad.

Pracovní deska s prostorem na nádobky a zpracování jídla umí být lákadlo hlavně po vizuální stránce.

Kuchyňský roh, roh v kuchyňské lince
zdroj: renouveaux.eu

3. Ukaž co máš

Využít jeden roh kuchyně je možné i vytvořením otevřené spíže. Potřebujete na to velký dům, dostatek prostoru a trochu odvahy.

Odhalujete tak totiž své zásoby a pokud se na pár let zhorší vaše finanční situace, ukazujete tak těch 10 kompotů a prázdné nádobky, ve kterých jste kdysi uskladňovali skutečné potraviny. Tím jsem chtěl říct, když přijdou horší časy, nebude co ukazovat. Jako nápad je to však hezké.

Kuchyňský roh, roh v kuchyňské lince
zdroj: ebbpics.co

4. Rohové umyvadlo

Když prostor dovolí, nasaďte do rohu umyvadlo. Při velké únavě z mytí nádobí či zeleniny se je čeho chytit … ale teď vážně. Rohové umyvadlo přináší další prostor na nádobí, či vodovodní baterii a mycí prostředky do rohu. Dnes je mnoho umyvadel  již přímo tvarovaných pro rohové využití.

Kuchyňský roh, roh v kuchyňské lince
zdroj: majesticdotapp.com

5. Vykrojená kuchyňská linka

Do profilu kuchyňské linky se dá i vykrajovat. Věděli jste o tom? Zvyšuje to sice cenu kuchyňské linky, ale kdo chce prostor přístupnější z více stran, může sáhnout i po neobvyklých tvarech.

Kuchyňský roh, roh v kuchyňské lince
zdroj: kitchendecorate.net

6. Zkrátka jen zásuvky a ne ledajaké

Mít rohovou kuchyň a nevyužít ji pro troubu, spíž, umyvadla a podobně znamená, že ji zřejmě použijete na klasické poličky, či dokonce šuplíky. Při nich je to poměrně komplikované. Mohou blokovat něco jiného z druhé strany. Avšak pokud sáhnete po takovém řešení, šuplíky nebudou mít co příliš blokovat, jedině pokud byste záměrně otevírali něco, co jim stojí v cestě.

Kuchyňský roh, roh v kuchyňské lince
zdroj: kuechen-atlas.de

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This