Rohože plní celou řadu funkcí

Předsíň

Rohože a rohožky jsou důležitým prvkem, jenž již při vstupu do budovy, na pracoviště či jiná veřejná prostranství přispívá k vytvoření prvního kladného dojmu.

Jejich nejdůležitějším úkolem však je pochopitelně prevence, tedy podpora čistoty v následném uzavřeném prostoru. V současné době je na trhu k dostání hned několik typů rohoží.

Gumové rohože

Značné oblibě se těší gumové rohože, a to v běžných domácnostech i průmyslovém provozu zásluhou svých protiskluzových vlastností a schopnosti kvalitně očistit obuv od hrubých nečistot.

Gumové rohože jsou proto hojně využívány v blátivých a zasněžených místech, kdy otvory dovolují propadávání nečistot, takže povrch zůstává bez nánosů bahna.

Průmyslové rohože

Průmyslové rohože garantují mimo zadržení nečistot i bezpečný pohyb pracovníků. Protiskluzové rohože jsou využívány na pracovištích, kde brání pádům a zmírňují jejich následky.

Protiúnavové rohože

Málokdo ví, že existují i rohože s léčebnými účinky. Protiúnavové rohože přispívají k dobrému prokrvování končetin a vynikají i tepelně izolační funkcí před chladnou podlahou.

Představují vítanou úlevu při dlouhodobém stání, kdy dochází k bolestem chodidel, kloubů a zad.

Vstupní čisticí rohože

Vstupní čisticí rohože představují základ čisté domácnosti. Jako celek jsou kompaktní čisticí zónou, jež nedovolí bahnu, prachu nebo kamínkům proniknout do domácnosti.

Chytře řešený systém odvodu vody z rohoží zároveň minimalizuje nebezpečí pádu na mokré podlaze.

Bazénové rohože

Bazénové rohože naleznou své využití především v saunách, šatnách, sprchách a bazénech, protože nesají vodu a nekloužou.

Zásluhou antimikrobiální přísadě se na nich nevyskytují plísně, houby a bakterie, jež zapříčiňují zápach nohou.

Dobře vybrané rohože tedy kromě své základní funkce zachování čisté domácnosti plní i celou řadu dalších funkcí a v moderních bytech jsou doslova nepostradatelné.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This