Rozkládací jídelní stoly – to pravé do malých prostor

Rozkládací jídelní stoly

Jídelní stůl je důležitý prvek domácnosti. Schází se u něho celá rodina. Přesto je spousta rodin, kde musí dělat kompromisy, protože mají malé prostory a pevný jídelní stůl dostatečné velikosti se do jejich bytu nevejde.

Naštěstí je trh s jídelními stoly bohatý. Takže nabízí alternativu i do malého interiéru. Konkrétně rozkládací jídelní stůl.

Hlavní výhodou rozkládacího stolu je to, že se u něho nají spousta lidí a následně se dá složit, takže nadále v domácnosti nepřekáží. Jedná se zkrátka o velice praktickou součást domácnosti.

Základní fakta o rozkládacích stolech

Před každým důležitým nákupem je dobré si zjistit základní informace. Abyste je nemuseli hledat na mnoha místech, přinášíme několik tipů uceleně v jednom článku.

Nejdůležitější je rozměr. Pokud zvolíte malý stůl, budete se u něho mačkat. Na velikosti zkrátka záleží. Obecně se počítá, že každý člověk by měl mít na ploše stolu prostor o šířce 60 až 80 cm a hloubce 30 až 35 cm. V takovém případě bude mít dostatek místa, aby se komfortně najedl a nemusel se u jídla omezovat.

Dále už to vypadá jednoduše. Stačí rozměry vynásobit počtem jedlíků a zjistíme, jak velký stůl potřebujeme. Ale není to tak jednoduché, jak se to na první pohled zdá. Musíme počítat také s tím, že potřebujeme na stole místo i pro jiné účely. Občas na stole budou různé dekorace, květiny, ale také mísy se saláty, skleničky, láhev vína, ubrousky, sůl, pepř a mnoho dalších věcí. Je tedy lepší pořídit větší stůl.

Na druhou stranu i rozkládací jídelní stůl musí korespondovat s velikostí pokoje, ve které je umístěn. Přeci jen host musí mít místo na stole, ale také kolem stolu. Je nutné, aby si host mohl bez problémů odsunout židli od stolu a pohodlně vstát od stolu. Nezapomeňte také na správnou výšku stolu a židlí.

Rozkládací jídelní stoly

Obdélníkový, čtvercový, nebo kulatý rozkládací jídelní stůl?

Do každé domácnosti se hodí jiný rozkládací stůl. Jak tedy zjistit, jaký se hodí do vašeho interiéru? V rozhodování vám pomůžeme několika radami.

Do malých panelákových jídelen se většinou skvěle hodí čtvercový rozkládací jídelní stůl. Umožňuje maximální využití místa, takže v malém prostoru se u takového stolu pohodlně nají celá domácnost.

Další variantou je obdélníkový rozkládací jídelní stůl. Obvykle najde uplatnění ve větších místnostech, kde poskytne příjemné posezení i pro větší rodinné oslavy. Záleží však na rozměrech, které zvolíte. Obdélníkový stůl vykouzlíte také z rozkládacího čtvercového stolu. Stačí použít sofistikovaný rozkládací systém a rázem máte před sebou prostorný obdélníkový stůl.

Obecně lze říct, že obdélníkové a čtvercové rozkládací stoly nabízí více prostoru než stoly kulaté. Někdo má však radši kulaté stoly, což není vůbec na škodu. I z kulatého stolu můžete během pár chvil vykouzlit prostorný oválný jídelní stůl, u kterého se budou hosté cítit komfortně. Je však třeba myslet na to, že užitná plocha je trošku menší, než se na první pohled zdá.

Jídelní stoly z různých materiálů a různého zpracování

Základem je, aby byl jídelní stůl správně vyrobený. Tedy aby byl stabilní, pohodlný, zkrátka aby se u něho dobře sedělo, povídalo a jedlo. Převažuje tedy užitková hodnota.

Přesto jsou na trhu jídelní stoly vyrobené z různých materiálů. Velice oblíbený je masiv, který dodá stolu nádech luxusu. Na druhou stranu je to poměrně drahá varianta, proto často zákazníci sáhnou i po stolech z jiných materiálů.

Základem je, aby byla deska hladká a příjemná na dotek. Zároveň by měla být odolná a jednoduše omyvatelná. Neméně důležitý je také vzhled jídelního stolu. Svým vzhledem a designem by měl zapadnout do celkového stylu interiéru a jídelny.

Výrobci jídelních stolů tohle všechno ví, proto je možné v nabídce najít rozkládací stoly všech možných barev, dekorů. K výrobě využívají také různé materiály, takže je opravdu z čeho vybírat.

Pokud se rozhodnete pro kvalitní nadčasové vybavení, můžete vybírat z nabídky společnosti Rott. Najdete tam spoustu jídelních stolů z masivu v moderním provedení, ke kterým si můžete vybrat také pečlivě designově řešené židle, nebo lavice. Záleží na preferencích.

Rott je navíc česká rodinná společnost, takže pokud preferujete domácí výrobky, je to jasná volba. Svou práci dělají poctivě a z kvalitních materiálů, proto produkty vydrží po mnoho let.

Rozkládací jídelní stoly

Kam se vydat pro kvalitní rozkládací jídelní stoly?

Různých hobby marketů je spousta, pokud si však chcete pořídit opravdu kvalitní rozkládací stůl, vybírejte z nabídky společnosti Rott design. Kompletní ceník a nabídku naleznete na webových stránkách rottdesign.cz. Najdete tam také všechny důležité informace, jako kontaktní email a adresy podnikových prodejen, které jsou v Praze a v Hromnicích na Plzeňsku.

Jednotlivým modelům vdechli život profesionální architekti, kteří si dali záležet na originálním designu a moderním provedení. Díky tomu budou jídelní stoly Rott ozdobou každé místnosti.

Rozkládací jídelní stoly jsou navíc vyrobené z kvalitního bukového, dubového, nebo ořechového dřeva ze Severní Ameriky, Itálie, Německa a samozřejmě také České Republiky. Díky kvalitnímu materiálu a zpracování vydrží jídelní stoly z masivu po celé generace. A to bez nadsázky.

Ať už zvolíte rozkládací jídelní stoly kulaté, nebo hranaté, můžete vybírat z různých povrchových úprav. Některé stoly jsou voskovány, jiné olejovány a lakovány. Jídelní stoly z buku a dubu lze navíc i bělit nebo mořit. Díky tomu mohou stoly nabývat nejrůznějších odstínů. Naopak ořech je dodáván v jeho přírodní barvě.

Je nutné zmínit, že všechny dřeviny pochází z plně obnovitelných zdrojů a nesou certifikát PEFC.

Rozkládací stoly společnosti Rott design jsou vyráběny v běžných rozměrech: šířka 80 až 120 cm, délka 80 až 240 cm, výška 75 cm.

Pokud si nevyberete z bohaté nabídky, nemusíte zoufat. Je možné si nechat vyrobit jídelní stůl na zakázku. Rozhodně to není žádný problém. Stačí dobře sdělit své požadavky a o zbytek se už postarají zaměstnanci společnosti Rott Design.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This