S plynovými kotli Junkers se skutečně zahřejete

Plynové kotle

Až se zima zeptá, co jste dělali v průběhu celého roku, dokážete jí uspokojivě odpovědět? Pokud jste na její příchod vybaveni produkty z eshopu Topenivodaplyn.cz, rozhodně se této otázky nemusíte obávat. Jestliže jste tak ještě neučinili, je nejvyšší čas s tím něco udělat!

Na co dbát při výběru plynového kotle?

Dnešní doba je ve znamení plynových kotlů! Jak však postupovat při jejich výběru, abyste získali jistotu, že si pořídíte opravdu kvalitní? Je to jednoduché, podobně jako v řadě jiných činností byste měli dodržovat jistá pravidla.

Výkon

Plynové kotle vybírejte hlavně s ohledem na požadovaný výkon. Při jeho výpočtu musíte brát v potaz uvažované tepelné ztráty i velikost vytápěné plochy. Pozor! Na internetu sice najdete řadu různých kalkulaček, ne všechny ale musí být nutně spolehlivé. Jestliže se chcete vyhnout zbytečným problémům, poraďte se s opravdovými odborníky, které najdete třeba právě na webu Topenivodaplyn.cz.

Účinnost

Při výběru plynového kotle musíte zvažovat i jeho účinnost. Jsou totiž vydávány stále nové směrnice a nyní by již měla být minimální účinnost alespoň 80 procent. Tento bod rozhodně nepodceňujte, protože čím účinnější kotel bude, tím menší budou vaše náklady na topení a jako bonus šetříte životní prostředí.

Design

Konečně můžete přihlédnout i k designu kotle. To jistě není primární požadavek, kdo by ale chtěl doma nějakou kovovou příšeru? Podle typu se plynové kotle dělí na stacionární a nástěnné.

Plynové kotle Junkers jsou roky prověřená kvalita!

Při výběru se vyplatí zohlednit i fakt, jak dlouho působí výrobce kotle na trhu. Když si pořídíte třeba plynové kotle Junkers, rozhodně nesáhnete vedle. Pro tuto značku hovoří dlouhá tradice, která přesahuje 100 let! Kromě spolehlivosti vynikají tyto plynové kotle rovněž jednoduchou obsluhou a údržbou. K nejoblíbenějším produktům se v poslední době řadí závěsné plynové kotle a kondenzační plynové kotle.

Kondenzační kotle

Junkers má ve svém portfoliu také kondenzační kotle, které mají účinnost až 108 %! Jak je to možné? Kondenzační plynové kotle jsou schopny využívat teplo ze spalin, díky čemuž se značně snižuje spotřeba plynu! To způsobuje, že jsou až o 20 % účinnější. Někdy se můžete setkat se zjednodušeným vyjádřením, že dochází k předehřívání vratné vody. Tyto kotle mají v oblibě i ekologové, protože jsou zásluhou nízkých emisí velmi ohleduplné k životnímu prostředí. K dosažení větších úspor je možné je dobře kombinovat i se solárními systémy.

Konvenční kotle

Oblíbené jsou pochopitelně i konvenční kotle, které se hodí do každé domácnosti, ale i do průmyslových staveb. Spokojení klienti na nich oceňují především jejich schopnost úsporně vytápět prostor a současně ohřát teplou vodu.

Pokud sháníte skutečně kvalitní plynové kotle, v eshopu Topenivodaplyn.cz se vám nemůže stát, že si nevyberete!

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This