Saténové povlečení do každé postele

Saténové povlečení

Milujete luxus a pohodlí? A kdy si ho dopřáváte? Jednou za rok na dovolené? Nebo třeba když máte narozeniny? A není to škoda? Co kdybychom vám řekli, že máte možnost zažívat luxus a pohodlí každý den, překvapí vás to? A navíc to vůbec není náročné. Stačí povléct vaši postel do saténového povlečení a budete rozmazlováni každý den. Ale proč by ne? Určitě si to zasloužíte! Kromě toho dopřejete nádech luxusu i vaší ložnici. Stane se z ní kouzelné místo pro každodenní usínání.

Jaký materiál zvolit?

Není satén jako satén. Ten nejkvalitnější se skrývá pod pojmenování mako-satén. Je to jeden z nejjemnějších materiálů, do kterého můžete své povlečení zahalit. Tato hustá tkanina s atlasovou vazbou se vyrábí z té nejlepší hornoegyptské bavlny. Bavlna je jemná bílá substance, která sestává z vláken získávaných ze semene bavlníku. Egyptská bavlna je považována za nejkvalitnější bavlnu na světě. Má spoustu žádaných užitných vlastností. Její dlouhá vlákna se vyznačují extrémní savostí, dokonalou hebkostí a dlouhou životností. Její speciální struktura ji přímo předurčuje k výrobě ložního povlečení. Její vlákna jsou dlouhá, obvyklá délka je mezi 30 až 34 milimetry. Saténové povlečení je výrazně husté, na každý čtvereční palec jsou využité zhruba dvě stovky nití. Ložní prádlo je díky tomu maximálně jemné a zároveň si zachovává i vysokou odolnost. Ta je navíc podpořena speciálním technologickým procesem, kterému se říká mercerace.

Kvalitní saténové povlečení

Co je to mercerace?

Mercerace je způsob úpravy bavlněných textilií, který údajně vyvinul anglický soukeník John Mercer v polovině 19. století. Působením koncentrovaného louhu sodného vlákna nabobtnají, ledvinovitý průřez se změní na kruhový a délka vlákna se zmenší až o 25 %. Následkem těchto změn mají pak mercerované výrobky vyšší pevnost, plnost a životnost. Jejich afinita k barvivům je nepoměrně vyšší. Tkanina získává trvalý lesk podobný hedvábí a je výrazně příjemnější na omak. Mercerace přináší výslednému materiálu menší srážlivost, vyšší odolnost vůči světlu, povětrnosti a také vůči mikroorganismům.

Spojení luxusu a kvality

Největším mýtem, který okolo saténového povlečení panuje, je jeho „studenost“, tedy nepříjemně studený pocit, který si s ním zákazníci spojují. Občas se objevují i obavy z nadměrné klouzavosti tohoto unikátního materiálu. Pokud jste se s něčím podobným setkali, můžeme vás ujistit, že u kvalitního mako-saténu toto opravdu nehrozí. Právě naopak, saténové povlečení totiž spojuje několik výjimečně příjemných charakteristik. Na první dotek vás ohromí svou jemností a hebkostí. To ale není nic ve srovnání s jeho vynikajícími termoregulačními vlastnostmi. Umí se totiž přizpůsobit teplotě těla v každém ročním období. Díky tomu vás může v zimě zahřát a v létě naopak dokonale zchladit. Navíc optimálně saje pot. Mercerace zajišťuje trvanlivost saténového povlečení. To ani při častém praní neztrácí svou barevnost.

Perte a sušte dle doporučení výrobce

Chcete-li zachovat kvalitu barev a potisku, dodržujte doporučení výrobce. Nepřekračujte teplotu praní, nebělte pomocí chlorových prostředků. Saténové povlečení vydrží déle krásné, pokud je před každým praním obrátíte na rubovou stranu. Zip by měl být vždycky uzavřený. Ochrání jej to před poškozením. Použít můžete prací gel i prášek, volba je jen na vás. Po praní povlečení ze saténu vyndejte z pračky a pověste je na šňůru. Můžete je ale sušit i v sušičce prádla. Vhodný je šetrný program se sníženou tepelnou aktivitou. Žehlete bez obav, volte ale program pro jemné prádlo, aby se látka příliš nevysušovala. Pokud je vaše žehlička vybavena možností kropení prádla, určitě ji využijte. Povlečení ale můžete zvlhčit i ručně.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This