Vyberte si sedačku tak, aby jste byli spokojení

Sedací souprava

Když jdete vybírat sedačku do obýváku, kde bydlí více než jeden člověk, je velká pravděpodobnost, že nastanou rozbroje a hádky. Výběr sedačky se spojuje s řadou otázek. Nejčastější dotazy bývají: “Koženou či látkovou? Jak velkou? Rohovou, rovnou nebo účkovou? Kolik si mohu dovolit za ni zaplatit? “Toto jsou otázky, které se přeženou hlavou každému z nás, když přemýšlíme o nové dominantě naší obýváku. Jaké jsou však odpovědi na tyto otázky?

Koženou nebo látkovou?

Otázka za všechny prachy světa. Kožená sedačka působí elegantněji, je vhodná pro alergiky a vydrží déle. Musíte ji držet daleko od tepla, připlatíte si za ni a nemá na výběr z tolika vzorů, barev a materiálů jako látková sedačka. Látková sedačka je levnější, musíte se o ni víc starat, ale můžete si vybrat přesně takovou, která zapadne do stylu vašeho obývacího pokoje. Takže kterou? Vyberte si tu, která splňuje více z vašich požadavků.

Velikost sedačky a její tvar

Vše záleží na velikosti vašeho obývacího pokoje. Když máte malou místnost, pořiďte si do ní rovnou sedačku, která nebude zabírat hodně prostoru. Ale když máte obrovský pokoj, vyberte si rohové sedačky, které můžete dát i metr od zdi. Takto bude vaše obývák vypadat útulnější a pohodlnější. A účkové sedačky? Ty už dnes nejsou velmi trendy.

Jak je to s cenou?

Toto je velmi individuální záležitost. Musíte si sami navrhnout, kolik peněz jste ochoten investovat do nové sedačky. Ale pozor, je důležité, abyste se této hranice drželi. Maximálně si můžete říct, že jste ochoten připlatit si 1000 Kč navíc tehdy, když objevíte sedačku, po které jste vždy toužili. V některých případech je lepší koupit levnější a menší sedačku a přikoupit k ní barevné pohovky. Takto zařízená obývák bude vypadat živě, útulně a cenově vás to vyjde přibližně stejně jako větší gauč.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This