Sele jako zlatý hřeb zahradní party: Víte, jak ho ugrilovat?

Rozhodli jste se, že uspořádáte nezapomenutelnou oslavu, jejímž zlatým hřebem bude pochoutka v podobě grilovaného selátka? Přestože máte s grilováním všeho možného bohaté zkušenosti, neusínejte na vavřínech a pořádně se na čuníka připravte. Ačkoliv se vám příprava selete jeví jako banalita, ve skutečnosti si žádá značnou pozornost. Představa, že prasátko napíchnete na rožeň, párkrát jím otočíte a vesele servírujete, je mylná. Prozradíme vám, na co si dát pozor.

Prvním krokem je výběr selete. Maso, které po vykuchání váží cca 20 kg, bohatě stačí pro 25 jedlíků.

Následuje příprava nálevu. Ten po svaření necháte vychladnout, přecedíte přes jemný cedník a vpravíte ho do masitých částí selátka. Použijte k tomu stříkačku se silnou jehlou a zaměřte se na části, jako jsou kýta, krkovice a plec. Jakmile budete mít hotovo, máte na týden klid. Přesně tak dlouho totiž potrvá, než se maso uleží. Mělo by tak probíhat na chladnějším místě, ideálně ve sklepě o teplotě mezi 8 – 10 °C.

dumazahrada-eu_azrent_cz_01

V souvislosti s grilováním selete narazíte na dva rozpory ohledně balení do alobalu. Podle odborníků by se mělo zprudka opékat zabalené po dobu cca 3 hodin a poté se alobal sundá. Ovšem pozor – u této fáze buďte velmi obezřetní a hned na začátku prořízněte obal pod krkem a do připraveného kyblíčku zachyťte cenný sosík. Bude se vám hodit na přelití porce. Pak už jen selátko dogrilujte na mírném plamenu a průběžně potírejte marinádou.

Nemáte vlastní gril? Můžete si ho zapůjčit

Pokud nemáte na čem grilovat, jistě vám přijde vhod kontakt na pronájem grilů.

dumazahrada-eu_azrent_cz_02-1

Známá půjčovna AZrent nabízí pronájem party stanů, zahradního nábytku a širokého spektra vybavení. Současně funguje také jako půjčovna grilů na sele. Další informace a platný ceník najdete na www.azrent.cz.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This