Solární sprcha vám zajistí osvěžení v horkých letních dnech

Nebaví vás už sedět ve vysokých teplotách na zahradě a neustále se potit? I přes to, že máte bazén, ne vždy má na něj člověk náladu. Řešením mohou být venkovní sprchy, které vás dokážou zchladit v jakémkoli počasí. Venkovní sprchu je možné využívat i za chladnějšího počasí, a to díky slunečních paprsků. Jestliže si totiž pořídíte solární sprchu, nebudete za ohřev vody platit žádné finanční prostředky. Následně si můžete teplou vodu užívat, jak dlouho jen budete chtít. Daleko využívanější je solární sprcha pro zchlazení, jak jsme již naznačovali na začátku odstavce.

Solární sprchy se dají pořídit za relativně malé finance

Pokud si myslíte, že jsou solární sprchy drahé, pak vám nejspíš spadne obrovský kámen ze srdce. Jejich pořizovací cena startuje již na 2.000 korunách. Samozřejmě za tuto cenu nemůžete počítat s kdoví jakým luxusem. Kromě toho se ceny neustále zvedají. Je tedy potřeba počítat s vyšší částkou než tu, kterou jsme v tomto odstavci uvedli. Nemusíte se ovšem bát, že by vás pořízení solární sprchy zruinoval.

Jestliže budete chtít solární sprchu využívat i v chladnějších dnech, měli byste najít místo, které si po celý den drží co nejdéle sluneční paprsky. Je to nutné pro ohřev vody, jinak se budete muset spokojit s domácí koupelnou. Zkuste tedy pár dnů sledovat všelijaká místa a poté vyhodnoťte to, které se vám zdá nejlepší. Uvidíte, že se solární sprchou budete maximálně spokojení.

Solární sprchy se dělí na dva typy

Vhodné místo je důležité najít převážně pro solární sprchy, které se instalují na pevno. Jestliže si pořídíte přenosné, nemusíte výběr příliš řešit. Dají se snadno přenášet z místa na místo. Přenosné solární sprchy nemají však zásobník na takové množství vody, jako ty, které jsou na stálo. Mimo jiné je jejich hmotnost daleko nižší, s čímž se dá pochopitelně počítat. Přenášet by ji měl ovšem vždy muž.

Ohřev vody pomocí slunečních paprsků je velice rychlý. Jestliže máte zájem o studenější vodu, nechte ji odtéct nebo nepřeplňujte zbytečně zásobník vody.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This