Správná sekačka je hlavním pilířem kvalitní péče o trávník

Zahradní sekačka

Kdo by nesnil o pravém anglickém trávníku u svého domu? K tomu je ovšem nezbytné poskytnout mu dostatečnou péči.

Tu přitom nelze vykonávat s jakoukoli sekačkou, ale je třeba volit opravdu zodpovědně. Proto je vhodné při jejím výběru přemýšlet o tom, jaká se nejlépe hodí pro daný účel.

Je samozřejmé, že plochu o rozloze fotbalového hřiště budete sekat něčím jiným než malou zahrádku u rodinného domku.

Rozloha pozemku hraje důležitou roli

Platí jednoduché pravidlo. Čím větší je rozloha pozemku, tím větší by měl být pracovní záběr sekačky. Jinak sekáním doslova strávíte mládí.

Sekačka

Další významný prvek, který je nutné vzít v úvahu, představuje terén. Jestliže nesekáte rovinu, ale pohybujete se v terénu, rozhodně se vyplatí sekačkanáhonem na všechna kola. Je třeba si přitom zjistit, jak dobře je dostupný případný zdroj elektrické energie.

Sekačky na trávu jsou již dnes přizpůsobeny různým typům trávníků, na nichž budou používány. Pro vyšší trávníky se jeví jako ideální sekačka vybavená metodou zadního výhozu.

Pokud je sekání vaším koníčkem a na pěkném trávníku si skutečně zakládáte, mulčování je pro vás nezbytnou funkcí. Na drobno posekaná tráva trávník pohnojí, a navíc přispěje k růstu jeho odolnosti.

Sběrací koše ušetří práci

Sekání pro vás nepředstavuje žádný problém, ale následný sběr z posekané plochy je pro vás utrpením?

V takovém případě si můžete tuto činnost odpustit, když si pořídíte sekačku se sběracím košem. Tráva do něho napadá a po skončení práce ji jen vysypete na místo k tomu určené.

Sekačka se sběracím košem
Sekačka se sběracím košem

Sekačky na trávu se dnes vyrábějí v celé řadě variant, a proto je vhodné se při podobné investici poradit přímo u prodejce.

Kompetentní prodavači vám jistě rádi pomohou vybrat takový stroj, který se pro vás bude nejvíce hodit. Není totiž nic horšího než investovat do sekačky a následně zjistit, že by se vám hodila zcela jiná vybavená odlišnými funkcemi.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This