Stínící technika vrhá svůj stín již tisíce let

Stínící technika vrhá svůj stín již tisíce let

Stínící technika vrhá svůj stín již tisíce let
Oznámkuj článek

Bodavé sluneční paprsky obtěžovaly lidstvo od nepaměti a již v neolitu si lidé věšeli zvířecí kůže před vchod do jeskyně. První zmínky o stínící technice pocházejí z Egypta, a to ze 4. tisíciletí př. n. l., kdy si staří Egypťané zastiňovali okna tkanými závěsy s ornamentálními vzory. Postupem času se stínící technika zdokonalovala. Měnil se také její účel. Vedle clonění před sluncem začala chránit i soukromí svých majitelů před zvědavými pohledy z venčí. Boom zažily žaluzie v průběhu 18. století ve Francii a odtud pochází i jejich název. Slovo jalousie znamená v překladu žárlivost.

Vnitřní žaluzie jsou nejjednodušším a nejpoužívanějším druhem stínící techniky

V interiéru se používají nejčastěji vertikální nebo horizontální žaluzie. Výhodou těchto žaluzií je, že se vyrábějí přesně na míru a umožňují plynulou regulaci osvětlení. Jsou vhodné do bytu, domu, ale i třeba do vaší kanceláře a dají se namontovat prakticky na každé okno, včetně izolačních dvojskel.

Horizontální žaluzie se vyrábějí nejčastěji z hliníkových či dřevěných lamel a v nekonečné řadě barevných odstínů. Ovládají se jednoduchým mechanismem, který lamely žaluzií stahuje a vytahuje a současně i natáčí do požadované polohy.

Žaluzie

Další možností, jak stínit váš interiér, jsou oblíbené vertikální žaluzie. K stínění využívají převážně textilní svislé lamely a jsou skvělým a výrazným designovým doplňkem vašeho interiéru.

Vertikální žaluzie

Venkovní žaluzie nabízejí vysoký uživatelský komfort

Exteriérové žaluzie přinášejí řadu výhod. Umí nejen kvalitně zastínit slunce a vytvořit příjemnou intimní atmosféru, ale spolehlivě zabrání i přehřívání celého vašeho interiéru. Pokud zvažujete o exteriérových žaluziích, je ideální myslet na jejich instalaci již ve fázi projektové dokumentace. Venkovní žaluzie bývají většinou v horizontálním provedení s ručním nebo elektrickým ovládáním.

Exteriérové žaluzie

Všechny typy žaluzií pro vás společnost K-system vyrobí přesně podle vašich požadavků a potřeb tak, aby vám přesně padly. V nabídce najdete kompletní stínící techniku, včetně sítí proti hmyzu.

Sdílet článek:

Napsat komentář