Stínící technika vrhá svůj stín již tisíce let

Bodavé sluneční paprsky obtěžovaly lidstvo od nepaměti a již v neolitu si lidé věšeli zvířecí kůže před vchod do jeskyně. První zmínky o stínící technice pocházejí z Egypta, a to ze 4. tisíciletí př. n. l., kdy si staří Egypťané zastiňovali okna tkanými závěsy s ornamentálními vzory. Postupem času se stínící technika zdokonalovala. Měnil se také její účel. Vedle clonění před sluncem začala chránit i soukromí svých majitelů před zvědavými pohledy z venčí. Boom zažily žaluzie v průběhu 18. století ve Francii a odtud pochází i jejich název. Slovo jalousie znamená v překladu žárlivost.

Vnitřní žaluzie jsou nejjednodušším a nejpoužívanějším druhem stínící techniky

V interiéru se používají nejčastěji vertikální nebo horizontální žaluzie. Výhodou těchto žaluzií je, že se vyrábějí přesně na míru a umožňují plynulou regulaci osvětlení. Jsou vhodné do bytu, domu, ale i třeba do vaší kanceláře a dají se namontovat prakticky na každé okno, včetně izolačních dvojskel.

Horizontální žaluzie se vyrábějí nejčastěji z hliníkových či dřevěných lamel a v nekonečné řadě barevných odstínů. Ovládají se jednoduchým mechanismem, který lamely žaluzií stahuje a vytahuje a současně i natáčí do požadované polohy.

Žaluzie

Další možností, jak stínit váš interiér, jsou oblíbené vertikální žaluzie. K stínění využívají převážně textilní svislé lamely a jsou skvělým a výrazným designovým doplňkem vašeho interiéru.

Vertikální žaluzie

Venkovní žaluzie nabízejí vysoký uživatelský komfort

Exteriérové žaluzie přinášejí řadu výhod. Umí nejen kvalitně zastínit slunce a vytvořit příjemnou intimní atmosféru, ale spolehlivě zabrání i přehřívání celého vašeho interiéru. Pokud zvažujete o exteriérových žaluziích, je ideální myslet na jejich instalaci již ve fázi projektové dokumentace. Venkovní žaluzie bývají většinou v horizontálním provedení s ručním nebo elektrickým ovládáním.

Exteriérové žaluzie

Všechny typy žaluzií pro vás společnost K-system vyrobí přesně podle vašich požadavků a potřeb tak, aby vám přesně padly. V nabídce najdete kompletní stínící techniku, včetně sítí proti hmyzu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This