Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo
Oznámkuj článek

Tepelná čerpadla patří k moderním, vysoce efektivním a ekologickým druhům vytápění. Získávají si díky svým přednostem stále větší popularitu a využívá je v současnosti každá desátá novostavba. Krom samotného vytápění se také používají k ohřevu teplé vody, pohonu větracích a chladících jednotek a odvlhčování. Pro svůj provoz získávají přírodní teplo z vody, vzduchu nebo země. Právě volba typu čerpadla je velmi důležitá a rádi vám s ní pomohou například odborníci ze společnosti PZP HEATING a.s., která se výrobou a instalací tepelných čerpadel zabývá již více než dvacet let u nás i v zahraničí.

A jak je to s cenou?

Přibližnou představu o tom, kolik by vás tento druh vytápění stál, můžete získat v ceníku tepelných čerpadel na stránkách firmy. Zájemcům o vyhotovení nabídky na míru a podrobnou cenovou kalkulaci pak jen stačí vyplnit jednoduchý formulář na webových stránkách společnosti, případně mohou vše vyřídit telefonicky. Vyhotovení kalkulace je samozřejmě bezplatné a zcela nezávazné. K velkým přednostem této společnosti navíc patří zcela nadstandardní servis, který jde daleko za rámec běžné záruky. Při jakémkoli problému stačí zavolat nebo vyplnit online požadavek a zkušení servisní technici se už postarají o to, aby byl problém odstraněn co možná nejdříve.

Tepelné čerpadlo pro rodinný dům je sice na první pohled větší investicí než například pořízení plynového kotle, ale její návratnost je poměrně krátkodobá a to v řádu několika let. V České republice je navíc pořízení tepelného čerpadla podporováno v rámci dotačního titulu “Zelená úsporám”. Zájemci o dotaci navíc získají příspěvek i na zpracování odborného posudku.

Tepelné čerpadlo rodinný dům

Nejčastěji používaných typem je tepelné čerpadlo vzduch voda, jehož výhodou jsou nízké pořizovací náklady a nenáročná instalace. Nevýhodou je naopak velká závislost na teplotě vzduchu, a proto ho nelze instalovat do míst s nízkou průměrnou teplotou. Nejnižší teplotou pro jeho účinný provoz je přitom – 25 °C

Tepelné čerpadlo

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This