Typy pro údržbu mobilní klimatizace

Pokud chcete, aby vám klimatizace fungovala i nadále stejně dobře jako dosud je třeba čas od času udělat základní údržbu. V následujících řádcích vám představíme typy jak předcházet problémům spojených s klimatizací a udržet vaši klimatizaci v co nejlepší kondici co nejdéle.

Na místě záleží    

Jedna z největších výhod mobilních klimatizačních jednotek je, že ji můžete přesouvat z místnosti do místosti. Nicméně to, že ji můžete kdekoliv přenést neznamená, že ji můžete kdekoliv používat. Zde je pár věcí, které byste měli zvážit:

– Vyhněte se prašným a špinavým prostředím. Malé částice mohou ucpat klimatizaci a způsobit, tak elektrické nebo mechanické problémy

– Berte vědomí, že pokud umístíte klimatizaci do místnosti s vysokou vlhkostí, budete muset častěji vypouštět jednotku s nahromaděným kondenzátem. Popřípadě to můžete vyřešit instalací hadice s vývodem ven.

Pravidelně vyměňujte filtry

Kdykoliv budete kupovat filtry pro klimatizační jednotky, přečtěte si pokyny týkající se čištění a péči o ně. Pravidelné čištění filtrů je velmi důležité, protože hromaděním prachu a nečistot může dojít k ucpání cívky uvnitř klimatizace, což následně vede k přehřátí jednotky.

Správné uskladnění

Pokud neplánujete používat klimatizaci celoročně, tak ji potřebujete uskladnit na správné místo. Předtím než ji odložíte na další sezónu, doporučujeme provést nasledojúce kroky:

– Vypusťte všechen nahromaděný kondenzát

– Nechte ventilátor několik hodin běžet, aby se klimatizace kompletně vysušila

– Přikryjte jednotku igelitem, aby se do ní nedostal prach

– Uskladněte na suchém místě

Také je důležité nevystavovat zařízení extrémním teplotám, aby se zachovaly vlastnosti součástek a namísto uskladnění v garáži nebo v podkroví doporučujeme raději jednotku uložit na místo s kontrolovanou teplotou například do skříně.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This